Kapat
Mobil 607 görüntülenme 0

Twitter’da 140 Karakter Sorunu Çözülüyor!

İnsanların Bilgi paylaşımı ve gündem ile ilgili düşüncelerini paylaşmak için Kullandığı Twitter, Tweet’lerdeki 140 Karakter sorununu çözecek bir özelliği test ediyor.

 

Bir süre önce Twitter, bir Tweet içerisinde 140’tan fazla karakter kullanılmaması için bir sınır koymuştu. Bu sınır kullanıcıların yoğun tepkisine maruz kalmıştı. İnsanlar uzun bir şey yazamıyorlar, düşüncelerini sadece 140 karakter arasına sığdırmaya çalışıyorlardı. Şimdiye kadar Twitter bu tepkilere karşı bu zamana kadar sessizliğini korudu.

 

Twitter kullanıcıları en başlarda uzun bir yazı yazamasalar da daha sonra farklı yöntemler bulundu. Flood denen bu yöntem ile Tweetler, yanıtlar halinde alt alta yazılıyor, okumak isteyenler de bu şekilde okuyordu. Ancak bu yönetmede bir eksik vardı. Ana sayfada arka arkaya yazılmış Tweetlerin arasına başka Tweetler giriyor ve yazdığınız yazının bütünlüğü bozuluyordu. Ayrıca tek tek yazmak çok zahmetli ve zaman alıyordu. Uzun bir yazıyı 140 karakterler şeklinde bölmek bazı kullanıcıların saatlerini alıyordu. Normal kullanıcıları pek fazla etkilemese de bazı sayfalar için bu sınır çok büyük sorunlar oluşturuyordu.

 

Zamanla bu yöntem gelişti. Bunu yapmak için harici uygulamalar geliştirilip piyasaya sunuldu. Kullanıcılar yazmak istedikleri yazının tamamını bu uygulamaya yazıyor, uygulama ise yazdığı yazıyı düzgün bir şekilde bölerek Twitter’da paylaşıyordu. Bu şekilde kullanıcılar daha az uğraşıyor ve zamandan tasarruf ediyorlardı. Ama bu çözümün de bazı eksi yönleri vardı. Birincisi aralara başka kullanıcıların Tweetlerinin girmesini engelleyemiyor, yine yazıların bütünlüğü bozuluyordu. Diğer bir sorun ise bu uygulamaları kullanmak için Twitter hesabınızda yetki vermeniz gerekiyordu. Bu da hesabınızın güvenlik seviyesini düşürüyor, çalınma ihtimalini arttırıyordu.

 

Twitter sonunda kullanıcıların feryatlarını duymuş olacak ki tam olarak çözmese bile bir çözüm oluşturdu. Tweetstorming isimli bu yöntem yazmak istediğiniz bütün yazıyı yazdıktan sonra düzgün bir şekilde Tweetlere bölmenizi sağlıyor. Zaten harici uygulamalar ile yapılan bu çözüm en azından başka uygulamalar kullanarak hesabınızın güvenliğini azaltmanızı engelleyecek. Ancak yine de kullanıcıların sorunlarını kesin olarak çözebilecek bir yöntem gibi durmuyor. Twitter şimdilik bu kadarıyla yetinmeyi uygun bulmuş olacak ki sınır konusunda bir şey değiştirmiyor.

 

TweetStorming hemen Twitter uygulamalarına eklenmeyecek. Şuan da test ediliyor. Tamamen yapıldıktan sonra resmi olarak yayınlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir