Otomobil Kullanmayı Sevenler İçin En İyi 5 Simülasyon Oyunu

0
337 görüntülenme

Simülasyon oyunları gerçek dünyaya en yakın tecrübeler sunan oyunlardır. Simülasyonun hedefindeki konu çok farklı olabilir. Herhangi bir aracın kullanımı, ürünün yetiştirilmesi ya da şehir yönetimi konusunda simülasyon oyunlarından bahsedilebilmektedir.

Otomobil kullanmayı sevenler için de muhteşem simülasyon oyunları bulunmakta. Sizler için doya doya otomobil kullanabileceğiniz 5 simülasyon oyununu bir araya getiriyoruz. Simülasyon oyunu oynamayı seviyorsanız bunu araba tutkunuz ile bir araya getirme zamanınız geldi.

F1 2021

Formula 1 tüm dünyada takip edilen ve dünyanın en pahalı motor sporu olma özelliği taşıyan bir spor dalı. Araba tutkunları için tam anlamıyla bir cennet olan Formula 1 dünyası oynamaya başlayacağınız bu oyun ile ayağınıza geliyor. Formula 1 yarışçılarının dahi kendisini geliştirmek amacıyla tercih ettiği F1 oyun serisi son oyunu 2021 ile karşımızda. Kesinlikle kaçırmamanızı öneriyoruz.

Driver: San Francisco

Bilgisayar oyunları ile biraz ilgiliyseniz GTA ya da Grand Theft Auto ismini duymuşsunuzdur. Son derece geniş şehirlerde aracınız ile tur atıp çeşitli görevler yaptığınız bu oyunun yapısına oldukça benzeyen Driver: San Francisco simülasyon oyunu olarak sunulabilecek muhteşem bir adres. 140’tan fazla otomobilin lisansını alan oyun bu araçların birebir sürüş keyfini sizlere aktarıyor.

Assetto Corsa

Çeşitli oyun platformlarında araba yarışı oyunu oynamamış insan oldukça az. Assetto Corsa son dönemin en etkili araba yarışı oyunu olarak gösterilebilir. Çok gelişmiş bir yapay zekâsından bahsetmek mümkün değil. Ancak olay sürüş deneyimine geldiğinde bu oyundan daha fazla gerçekçilik sunan bir araba yarışından söz etmemiz çok kolay değil. Kesinlikle muhteşem bir simülasyon.

Gran Turismo Sport

Oyun oynarken karşınıza çıkan grafiklerin kalitesine önem veriyorsanız Gran Turismo Sport tam size göre bir simülasyon oyunu olacak. Harika görsel öğelerinin yanı sıra insanı başında tutan bir oynanış tarzı bulunuyor. Oyunu hangi oyun konsolundan oynarsanız oynayın harika bir keyif alabilirsiniz.

Project Cars 2

Yarış tutkunları için beklenen simülasyonlardan bir tanesi Project Cars 2. İlk oyunu da kullanıcılar tarafından çok beğenilen bu oyun serinin ikinci parçası ile kendisini geliştirdi ve çok daha etkili bir hale geldi.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin