Kapat
bluestacks alternatifi programlar android emülatör
Mobil 32.498 görüntülenme 0

Bluestacks Alternatifi Programlar [Android Emülatörler]

Bluestacks alternatifi programlar listemiz, en çok beğenilen ve kullanılan Android emülatörleri seçilerek oluşturulmuştur.

Bluestacks Nedir?

bluestacks nedir android emülatör

bluestacks nedir android emülatör

Bluestacks’e alternatif olacak programlara geçmeden önce kısaca BlueStacks nedir ondan kısaca bahsedelim. Android işletim sistemini bilgisayarda çalıştırmaya sağlayan programın adıdır. Çok fazla güncelleme almamasından olsa gerek artık çok hantal davranan bir sistem diyebilirim. Oysa ki bu programı kullanan bir kitle de iyi bir Android telefona sahip olmayan kişiler. Bluestacks indirmek için tıklayabilirsiniz.

Bluestacks Alternatifi Programlar

1- Android-x86

bluestacks alternatifi programlar android x86

bluestacks alternatifi programlar android x86

Android x86 kendi kullandığım en iyi emülatör diyebilirim. Android x86 programı sürekli güncelleniyor. Şuan 8.1 sürümü indirilebiliyor. Android x86 aslında Linux, Windows gibi bir işletim sistemi. Bunu kurmak için normal işletim sistemi gibi usb üzerinden yükleyebilirsiniz fakat benim tercihim Virtual Box üzerinden USB boot yapmanız. Bluestacks alternatifi olan Android-x86 indirmek için tıklayabilirsiniz.

 

2- MEmu

bluestacks alternatifi programlar memu

bluestacks alternatifi programı memu

Bluestacks alternatifi android emülatör programı MEmu ‘nın kullanımı oldukça kolay. Genel olarak Android emülatörleri yavaş ve zordur. MEmu ile tüm bu dertler ortadan kalkıyor. Android emülatör programı MEmu’nın özelliklerinden birkaçı: Bilgisayarda Android oyunları oynama, GPS konumu, Televizyon yayınını izleme (Beğeniyorum), Özelleştirme seçenekleri, Sosyal medya uygulamaları, Windows ile Android arasında dosya paylaşımı (Aktif kullanırım), APK kurulumu), Root modunu kullanma (Beğeniyorum). MEmu indirmek için tıklayabilirsiniz.

3- YouWave Android

android emülatör youwave

android emülatör youwave

Bluestacks programı gibi direk yükleyerek bu Android emülatörü çalıştırabilirsiniz. Android emülatör programları arasında yer alan YouWave ‘de 2 farklı sürüm var bunlar: ücretsiz ve premium . Ücretsiz olan seçenek sürüm 4 ‘ü kullanıyor o yüzden pek randıman alamazsınız. Premium da 30$ ‘a yakın bir ücret kısacası verilir mi verilmez mi karar sizin 😀 Bluestacks alternatifi programlar listemizin üçüncüsü YouWave Android indirmek için tıklayabilirsiniz.

 

 

 

4- Windows Android

Bluestacks alternatifi program listesinin bizim için sonuncusu Windows Android, Android 4.0.3 işletim sistemi olan bir uygulamadır. Pek stabil bir uygulama değil. Programı direkt Google Play üzerinden indirebilirsiniz o yüzden indirme linki bırakmıyorum. Sadece şunu belirtelim Android emülatör programı olan Windows Android ‘de kronik hatalardan dolayı bazen uygulama kendini kapatıyor tekrardan açmanız gerekecektir. O yüzden ben kullanmanızı önermem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir