Kapat
Oyunlar 1.273 görüntülenme 0

Mavi Balina, Bir Çocuğun Daha İntihar Etmesine Sebep Oldu

İnsanları kandırarak bazı oyunlar oynatan ve en sonunda intihar etmelerini isteyen oyun Blue Whale (Mavi Balina) birinin daha intihar etmesine neden oldu.

 

Mavi Balina oyunu bir süredir dünya genelinde polisler tarafından soruşturma altındaydı. Oyunun yapımcıları olduğu söylenen ve tutuklanan bazı kişiler oyun hakkında korkutucu şeyler söylemişti. Tutuklanan kişilerden elde edilen bilgiler ile polisler daha hızlı bir şekilde oyunu durdurmaya çalışıyorlar.

 

Bazı sosyal medya sitelerinde bile oyunun etkisini engellemek amacıyla oyunun isminde arama yaptığınızda yardımcı olmak için bazı mesajlar ve uyarılar gösteriliyor. İnsanların bu oyuna inanmaması için büyük bir uğraş var ancak yine de bazı meraklı insanlar oyuna yem oluyorlar.

 

Oyundan bahsetmek gerekirse oyunda 50 görev var ve başlarsanız bütün görevleri bitirmeniz isteniyor. Görevlerin hepsi tuhaf ve bazıları zararlı görevler. Hepsini yapıp son göreve ulaştığınızda ise intihar etmeniz isteniyor. Düşünüldüğünde yapmak zorunda değiliz ancak bazı kişiler oynayan insanları görevleri yapmamaları durumunda aileleri ile tehdit ettiklerini söylüyor. Büyük olasılıkla insanları bu şekilde inandırıyor ve yapmaları için zorluyorlar.

 

Almanya’nın Baden Württemberg eyaletinde yaşayan Afyonkarahisar doğumlu Furkan Şen, kısa zaman önce evinde intihar etmiş halde bulundu. Eve incelme yapmak amacıyla gelen polisler 14 Yaşındaki Furkan’ın intihar etmeden önce Blue Whale adlı oyunu oynadığını tespit ettiler.

 

Bu duruma göre Furkan, bu oyunun kendisini tehdit etmesiyle intihar etmiş olabilir. Oyunun nasıl bir şekilde zorladığı bilinmiyor ancak araştırılıyor. Gencin durumunda bir tuhaflık farkedilmemesi de şaşırtıcı. Oyunun sonuna kadar yaptığı bütün görevleri ailesine belli etmeden yapan Furkan, son görevi de ailesi kendisini engelleyemeden yapmayı başarmış.

 

Oyunun çocuğunun ölümüne sebep olmasından sonra açıklama yapan Baba Mikail Şen: ”3 kızım ve bir oğlum var, akşam oğlumla şakalaştık, uyumak için odasına çıktı. Sabah ortanca kızım işten gelince kardeşinin odasına uğruyor. Kardeşini öyle görünce bizleri uyandırdı. Şok olduk. Oğlum sorunsuz, sevecen biriydi. Karıncayı dahi incitmez, çevresinde ve okulunda çok sevilen biriydi. Eşim hasta, ben hastayım zaten, Allah bizi evlat acısıyla imtihan ediyor. Dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor” şeklinde konuştu.

 

Bu oyunun kısa zamanda dünya genelinde durdurulmasını umut ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir