Kapat
Mobil 1.086 görüntülenme 0

Sony Sonunda Tasarımını Değiştiriyor!

Akıllı telefon piyasasının devlerinden biri olan Sony, zamanın gerisinde kalmış ve pek beğenilmeyen kalın çerçeveli OmniBalance tasarımını sonunda değiştirmeyi planlıyor.

Sony, yıllardır PlayStation ile birçok oyuncunun sevdiği bir marka olmayı başarmıştı. Daha sonra ise akıllı telefon işine girerek yapmış olduğu telefonları milyonlarca satarak başarılı olmuştu. Kendi geliştirdiği telefonların yanında diğer markalara da parçalar satan Sony, piyasadaki en büyük şirketlerden biri.

Bu zamana kadar OmniBalance adını verdiği tasarımı kullanan Sony bu tasarım ile büyük başarılar elde etmişti. Büyük çerçeveleriyle dikkat çeken bu tasarım son zamanlarda beğenilmemeye başlamıştı. Bunun neden diğer büyük markaların tanıttığı çerçevesiz telefonların tasarım anlayışını değiştirmesi olarak düşünülebilir. Sony, bu yeni tasarımların yanında eski tasarımıyla kaldığı için satış sayıları büyük bir düşüş yaşadı.

IFA 2017’de 3 yeni model tanıtan Sony, bu modellerin hepsinde yüksek performanslı donanım kullanmasına rağmen tasarım yönünden sınıfta kalmıştı. Kullanıcılar Sony’den de çerçevesiz telefonlar beklerken Sony çıkardığı kalın çerçeveli telefonlar ile herkesi hayal kırıklığına uğratmıştı. Bu yüzden akıllı telefon pazarında güç kaybeden Sony,sonunda eski tasarımından vazgeçmeyi planlıyor.

Sony’nin planladığı yeni tasarım dili ise Mirai olacak. Bu yeni tasarım ile ilgili bir bilgi yok ancak diğer telefonlar gibi çerçevesiz bir tasarım olması bekleniyor. 2018’de iki adet amiral gemisi telefon çıkarması beklenen Sony, öncelikle MWC Mobil Dünya Kongresinde yeni tasarımlı bir cihaz tanıtacak. IFA 2018’de ise yine yeni tasarım ile bir amiral gemisi daha tanıtarak yılı tamamlayacak. 2018’de mobil teknoloji yönünden hareketli geçecek gibi görünüyor.

Diğer birçok markanın parçalarını üreten Sony, bu yeni tasarım ile onlara yeniden yetişmeyi planlıyor. Bu şekilde Sony, yüksek donanımı ve kendi ürettiği parçaları ile olması gereken satış sayılarına geri dönebilir. Bu yeni haber ile Sony kullanıcıları yeniden umutlandılar. Sony, bu yeni tasarım ile çok yüksek sayıda satışlara ulaşmasa bile eğer beklendiği gibi trend olan çerçevesiz tasarımı kullanırsa satışlarını büyük oranda yükseltebilir. Ne kadar başarılı olacağını ise 2018’de göreceğiz.

Android Oreo Güncellemesi alacak Sony Telefonları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir