Kapat
Mobil 1.027 görüntülenme 0

Note 8, 4K 60 FPS Video Kaydetmeyecek!

Samsung, son çıkardığı amiral gemisi akıllı telefonu olan Galaxy Note 8 için 4K ve 60 FPS videolar kaydedebileceğini ürün sayfasında belirtmişti. Şimdi ise bu desteğin olmadığı açıklandı.

Samsung Galaxy Note 8 ile Samsung, kullanıcıları oldukça şaşırtmıştı. Yüksek donanımı, çerçevesiz ekranı ve çift kamerasının yanı sıra devasa ekranıyla da dikkat çeken Samsung Galaxy Note 8 için bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Telefonun özellikleri bakmak gerekirse Galaxy Note 8, ABD modelinde Snapdragon 835 bulundururken uluslararası model Exynos 8895  bulunduruyor. Samsung yeni telefonunda kendi geliştirdiği 10 nm teknolojisiyle üretilen Exynos işlemciyi kullanırken ABD modelinde kullanmamış ve Snapdragon 835 kullanmıştı. Her ikiside 8 çekirdekli işlemciler 4+4 çekirdek yapılandırmasına sahip. 6 GB bellek ve Quad HD Super Amoled çerçevesiz ekranın yanı sıra yeni S-Pen özellikleri ile de fark yaratıyor.

Asıl konumuz olan kameraya geldiğimizde ise arka tarafta 12 MP çözünürlükte olan çift kamera görüyoruz. Ayrıca gelişmiş teknolojileri ile kaliteyi iyice yükselten Samsung, kullanıcılarına neredeyse profesyonel bir kamera sunuyor.

Tanıtılmasından itibaren 4K çözünürlükte 30fps Full HD çözünürlükte ise 60 FPS video kaydedebildiği söylenmişti. Ancak kısa zaman önce Samsung, cihazın ürün sayfasına 4K 60 FPS video kaydedebildiğini yazmıştı. Bu güncellemeyi gören kullanıcılar haliyle şaşırdılar çünkü cihazın böyle bir özelliği bulunmuyordu. Büyük iPhone Lansmanıyla beraber güncellenen bilgiler rekabet için böyle bir özellik eklendiğini düşündürse de Samsung tarafından bir geri adım geldi.

Samsung, yaptığı açıklamada bunun bir yazı hatasından kaynaklandığını belirtti. Note 8 kullanıcılarını üzen bu açıklamaya göre Galaxy Note 8, 4K 60 FPS video kaydı yapamayacak. Ürün sayfasındaki yazı da doğrusuyla değiştirilerek yanlış anlaşılmalar da engellendi.

Cihazın ABD modelinde bulunan Snapdragon 835 4K 30 FPS desteklerken Exynos 8895 ise 120 FPS’e kadar destekliyor. Bubilgilere baktığımızda ABD modelinin bu özelliğe sahip olması imkansız gibi görünüyor. İleride bu destek gelse bile bütün kullanıcılar kullanamayacak. Samsung Galaxy Note 8 Kulanıcılarına büyük bir hayal kırıklığı yaşatacak olsa da gerçekler bu şekilde. İleride bir zaman ne olacağını da bekleyip göreceğiz. Yeni güncellemeleri sitemizden öğrenebilirsiz.

Samsung Galaxy Note 8’in Özelliklerini Detaylı Olarak Anlattığımız Yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir