Kapat
Mobil 1.177 görüntülenme 0

Fortnite Mobil Cihazlarda PUBG’den Daha Fazla Oynanıyor!

Son yıllarından en çok oynanan oyunlarından birisi olan PUBG mobil cihazlarda liderliği Fortnite oyununa kaptırmak üzere. 

Geçtiğimiz yıl bilgisayar platformu için çıkan ve battle royal tarzındaki oyunlar arasındaki yerini alan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu kısa bir süre içerisinde diğer battle royale türündeki oyunlarının arasından sıyrılmayı başarmıştı. 

Steam’de uzun bir süre liste başı olan ve rekor üstüne rekor kıran PlayerUnknown’s Battlegrounds efsanesi için düşüş günleri çok yakın gibi görünüyor. Kısa bir süre önce mobil cihazlarda da indirmeye sunulan PlayerUnknown’s Battlegrounds yani PUBG oyunu mobil cihazlarda liderliği Fortnite oyununa kaptırmak üzere. 

Oyuncuların YouTube’u olarak tanımlanan Twitch platformunda en çok takip edilen oyunlar arasında lider olan ve kendisine en yakın olan oyunu üçe katlamayı başaran Fortnite oyununun mobil cihazlarda ki yükselişi önlenemiyor. 

Yakalanan başarı hakkında açıklama yapan Fortnite oyununun geliştiricisi Epic Games, başarılarının sırrını oyuncularıyla paylaştı. Epic Games’e göre Fortnite oyununun başarılı olmasının arkasında birden fazla neden yatıyor ancak Fortnite oyununu oyun severler tarafından çok sevilmesinin en büyük nedeni Epic Games’in Fortnite oyununun içeriğini çok sık aralıklarla güncellemesi. Oyuna yapılan bu güncellemelerin oyuncular tarafından olumlu karşılandığını belirten Epic Games bu durumun oyun severlerin merak duygusunu arttırdığını belirtti. 

PlayerUnknown’s Battlegrounds Oyunu Geliştiricileri Hatalarını Kabul Etti!

Fortnite oyununun en büyük rakibi olan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştiricileri şimdilik oyunun PlayStation 4 sürümü üzerinde çalışırken PUBG geliştiricileri geçtiğimiz haftalarda Steam üzerinde yeni bir blog yazısı paylaştı. PUBG geliştiricileri yayınladıkları blog gönderisinde hata yaptıklarını ve Fortnite oyunundan geriye düştüklerini itiraf etti. 

PUBG geliştiricilerinin yayınladığı blog gönderisinin yazısında ayrıca yatırım yapma çabalarınının sürdüğünü belirtirken ayrıca oyunda harita ve çeşitli yaşam kalitesi iyileştirmeleri üzerinde hala çalıştıklarını belirtti. Bakalım ilerleyen günlerde Fortnite ve PUBG arasındaki rekabet nasıl seyredecek? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir