Kapat
Teknoloji Haberleri 712 görüntülenme 0

Xiaomi Türkiye Pazarına Resmi Olarak Giriş Yaptı

Çin’in önemli akıllı telefon markalarından birisi olan ve yüksek özelliklere sahip akıllı telefon modellerini uygun fiyat etiketiyle kullanıcılarına sunmasıyla tanınan Xiaomi sonunda Türkiye pazarına resmi olarak giriş yaptığını açıkladı. 

Daha önce ülkemizde büyük internet mağazalarında ithalatçı garantisiyle satılan Xiaomi ürünleri artık resmi kanallardan satışa çıkacak. Ülkemizde yerel dağıtıcı bir firma ile anlaşan Xiaomi’nin resmi faaliyetlerine Haziran ayının başında başlaması bekleniyor. 

2010 yılında Çin Hükümeti’nin destekleriyle kurulan ve 2011 yılında ilk akıllı telefonunu satışa çıkartan Xiaomi ilerleyen süreçte tanıttığı yeni modellerle sektördeki yerini sağlamlaştıran Xiaomi sonrasında Apple, Samsung ve Huawei’nin ardından akıllı telefon pazarındaki en büyük 4. üretici olmuştu. 

Son paylaşılan verilere göre 20 milyar dolardan fazla gelir elde eden ve özellikle Güneydoğu Asya bölgesinde bulunan ülkelerde en çok tercih edilen akıllı telefon modellerinin üreticisi olan Xiaomi uzun süredir dünyaya açılmak için çeşitli operasyonlar gerçekleştiriyordu. Geçtiğimiz yıllarda da ülkemizde yasal olarak faaliyetlere başlayacağı konuşulan Xiaomi sonunda ülkemiz operasyonunu tamamladığını duyurdu. 

Xiaomi Satışlarının Artması Bekleniyor!

Xiaomi tarafından yapılan açıklamada, Xiaomi haziran ayı başı itibariyle 7 akıllı telefon modelini ülkemizde satışa çıkartacak. Geçtiğimiz yıl 28 milyon adet akıllı telefon satmayı başaran Xiaomi’nin Türkiye pazarına resmi olarak girmesiyle birlikte satışlarını arttırması bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir