Kapat
Mobil 942 görüntülenme 0

Android 8.0 Güncellemesi Alacak Sony Telefonlar

Telefon pazarında lider olmasa da büyük bir yer tutan Sony, Android 8.0 Oreo güncellemesi alacak telefonlarını açıkladı.

 

Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en büyük elektronik fuarlarından biri olan IFA 2017’de kendisinden çok söz ettiren markalardan biri yeni duyurduğu akıllı telefonlarıyla Sony oldu. Üst düzey donanımlı akıllı telefonlarının duyurusunu fuar aracılığıyla yapan Sony’nin tanıttığı telefonlar ise Xperia XZ1, XZ1 Compact ve XZ1 Plus oldu. Sony özellikle ürettiği telefonların kamerası ile büyük ilgi topladı. Ancak kalın çerçeveli tasarımlarıyla tasarım konusunda geride kaldılar.

 

Sony bütün bunların yanında daha önceden çıkardığı telefonları için de açıklamalar yaptı. Bunlardan en çok merak edileni ise hangi Sony marka telefonların Android 8.0 Oreo güncellemesinden yararlanabileceğiydi. Büyük duyurular yapan firma bu soruyu da cevapladı.

 

Yapılan açıklamaya göre 10 adet Sony marka telefon Android 8.0 Oreo güncellemesini alacak. Bu telefonlar:

-Xperia X

-Xperia X Performance

-Xperia XZ

-Xperia X Compact

-Xperia XZ Premium

-Xperia XZs,

-Xperia XA1

-Xperia XA1 Ultra

-Xperia XA1 Plus

-Xperia Touch

 

Açıklanan listede en çok dikkat çeken XA modellerinin güncelleme almayacak olmasıydı. Xperia XA ve XA Ultra ülkemizde ve dünyada geniş bir kullanıcı kitlesi olan cihazlardı. Ayrıca güncellemeyi alacak kapasiteye sahiplerdi. Güncellemeyi almayacak olması kullanıcılarına hayal kırıklığı yaşatacak. Bunun yanında dikkat çeken başka bir olay ise Xperia L1 ‘in listede bulunmamasıydı. Çıkalı 3 ay olan cihaz düşük seviyede olsa da çok çabuk terk edildi.

 

Yukarıdaki listede bulunan Sony telefonlar ilerleyen zamanlarda güncellemeden yararlanacak. Ancak Sony bir tarih belirtmekten kaçınarak güncellemenin dağıtılacağı zamanı belirsiz bıraktı. Bunun yanında yeni duyurulan Sony cihazlar kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkacaklar. Diğer modellere ise güncellemenin 3,4 ay içinde ulaşması bekleniyor. Yeni gelen sürümün Sony’nin şimdiye kadarki tercihlerinde olduğu gibi stok Android arayüzüne yakın olması da beklentiler arasında.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir