Kapat
Mobil 822 görüntülenme 0

iPhone 8 ve 8 Plus Neredeyse Tükenecek!

Apple tarafından birkaç gün önce düzenlenen dev lansmanda tanıtılan yeni iPhone modelleri iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ön sipariş verenlerin hepsine vaat edilen zamanda ulaşmayacak.

Apple, kısa zaman önce yeni 3 modelini tanıtmıştı. Bu modellerin biri çerçevesiz ekranıyl fark yaratan onuncu yıl özel iPhone modeli olan iPhone X iken diğer iki telefon ise iPhone’un asıl serisini devamı olarak tanıtılan iPhone ve iPhone 8 Plus idi.

iPhone X ile yeni bir tasarım ve yeni bir cihaz çıkarılmasına rağmen iPhone 7’den pek farkı olmayan iPhone 8 bazı kullanıcılar tarafından tepki yağmuruna tutulmuştu. Sadece işlemci farkı olan bu cihazların satış rakamlarının düşük olması bekleniyordu. Bunun yanında iPhone X’in satışının çok olması ve daha çok tutulması beklentiler arasındaydı.

Ancak iPhone 8 ve 8 Plus beklentileri boşa çıkararak hızla satışa başladı. adece birkaç günde milyonlarca ön siparişi verilen iPhone 8’in stokları bu duruma dayanamamaya başladı. Hızla eriyen stoklar yüzünden ön siparişlerin kullanıcılara ulaşacağı süre uzatıldı.

29 Farklı ülkede satışa çıkarılan iPhone 8’in teslim tarihi olarak Apple resmi sitesinde 22 Eylül yazıyordu. Ancak zaman ilerledikçe bazı ülkeler için bu tarih daha ileri bir tarihe ertelenmeye başlandı. 1,2 haftaya kadar değişen bu süreler ülkeden ülkeye değişiyor. Birleşik Krallıktaki müşteriler sadece iPhone 8 Plus’ın 64 GB’lık modelini 22 Eylül’de teslim alabiliyor. İtalya’da 22-25 Eylül arasında kargolanacak ürünler ABD’de ise vaadedilen tarihe yakın bir tarihte cihaza sahip olabilecekler. Teslim tarihleri alacağınız modele ve kapasiteye göre değişiyor.

Böyle bir ertelenmeye stokların yeterli gelmemesini neden olarak gösterebiliriz. Yeni cihazlar üretildikten ve stoklar yenilendikten sonra cihazlar teslim edilecek. Merak etmeyin, er ya da geç cihaz size gelecek sadece biraz beklemeniz gerekebilir. Ayrıca telefona erken sahip olmak istiyorsanız hemen sipariş vermenizde fayda var çünkü stoklar bittikten sonra daha da fazla beklemeniz gerekebilir.

Türkiye’de ise yakın bir zamanda Vatan Bilgisayar üzerinden sipariş verebileceğinizi söylemiştik. Apple sitesinde ise henüz sipariş ile ilgili bir şey yok. Resmi sitede yalnızca yakında geleceği yazıyor. Yakın bir zamanda orada da siparişler açılacaktır ancak Türkiye’deki yüksek fiyatlardan dolayı çok fazla satış olmayacağı şimdiden öngörülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir