Kapat
İncelemeler 1.008 görüntülenme 0

NVIDIA, Geforce GTX 1070 Ti Geliştiriyor Olabilir!

Dünyanın en büyük ekran kartı (GPU) üreticisi ve geliştiricisi olan NVIDIA’nın yeni bir üst düzey kart olan GTX 1070 Ti geliştirmekte olduğu iddia ediliyor.

NVIDIA, son çıkardığı ve halen geliştirmekte olduğu Pascal serisi GPU’lar ile ilgileri üstüne çekmişti ve çekmeye devam ediyor. AMD tarafından geen karşı ataklara rağmen halen en iyi kart ve en yüksek satış sayısına sahip olan NVIDIA, oyuncuların GPU konusunda birinci tercihi olmaya devam ediyor.

NVIDIA’ın son atağı olan Geforce GTX 1080 Ti, dünyanın en yüksek performanslı GPU olarak gündeme gelmişti. 11 GB olan bu GPU, bütü oyunların üstesinden gelebiliyor ve 4K ile VR’ın önünü açıyordu.

NVIDIA’nın GPU’ları bununla sınırlı değil. Yine üst düzey kartları olan GTX 1070 ve GTX 1060 da en çok tercih edilen modellerden. Pascal serisinin en düşük üyesi olan GTX 1050 ve GT 1030 da orta ve giriş seviyesi oyuncuları sevindiriyor.

Çıkardığı neredeyse tüm GPU’lara bir de Ti modeli çıkarmayı adet edinmiş olan NVIDIA, bu modeller ile bir üst seviye ile arada bir model daha oluşturarak bütün bütçelere hitap etmeyi başarıyor. GTX 1080 Ti ile bu modellerin de çok başarılı olabileceğini gösteren NVIDIA’nın şimdi ise yeni bir GPU üzerinde çalışmakta olduğu hakkında iddialar var. Bu yeni GPU’nun GTX 1070Ti olması bekleniyor. Bu GPU’nun tüm Ti modellerinde olduğu gibi GTX 1070 ile GTX 1080 performansı arasında bir performans sergilemesi bekleniyor.

Yeni GPU’nun teknik özellikleri hakkında bazı beklentiler bulunuyor. Bu beklentilere göre GTX 1070Ti, 2,048 civarında CUDA çekirdeğinin yanı sıra 9 Gbps GDDR5 veya 10 Gps GDDR5X bellekle gelecek. Çekirdek ve saat hızlarında da bir yükselme olması bekleniyor.

Bu atakla NVIDIA’nın AMD’nin yeni GPU’su Radeon RX Vega 56’dan yüksek performans ve düşük güç tüketimi ile AMD’ye bir darbe vurmak olduğu iddia ediliyor. Elimizde Kesin bir açıklama ve bir bilgi olmamasına rağmen beklentilerin büyük oranda doğru olacağını söyleyebiliriz.

GTX 1070 ve GTX 1080 performanslarının tam ortasında bulunması beklenen GPU’nun çıış yapacağı tarihin de 2017 yılının sonları olması bekleniyor. Gelecek yeni bilgileri sitemizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir