Kapat
İncelemeler 3.150 görüntülenme 2

Termal Macun Yerine Diş Macunu Sürebilir miyiz ?

TERMAL MACUN YERİNE DİŞ MACUNU SÜREBİLİR MİYİZ ?

Merhaba değerli Gear4game takipçileri, bugün ki yazımız da Termal Macun Yerine Diş Macunu Sürebilir miyiz ? sorusunu cevaplıyıcaz…

Yazımıza geçmeden önce gelin hep beraber termal macun nedir ? ve ne işe yarar ? bu soruların cevabını veriyim;

Termal Macun ; İşlemci ile Soğutucu fan arasına sürülen ve ısı alış verişinde yalıtımı sağlayan önemli sayılacak kimyasal bir maddedir. Görevi ise  işlemcinin yüzeyinde oluşan ısıyı Soğutucu Fanına ileterek İşlemcinin Soğuk durmasını sağlamaktır. Bunları hatırladığımıza göre hadi konumuza dönelim…

Termal macun yerine birçok çeşitli eşya sürmüşler ; Nutella , Mayonez, Salça vb. değişik şeyler ve bunları duyunca insanın gerçekten de gülesi geliyor. İşlemciye Nutella mı sürülür arkadaş ? Git ekmeğine Nutella sür, ne bilim git makarnaya mayonez sür onların yeri orası.

Diş macunu dişlerimizin temizliğinde kullanılan  macunum su bir kıvamda ve değişik aromalarda olabilir ancak genellikle mentollü yani nane aromalıdır. Şimdi de diş macununun işe yarayıp yaramadığını söyleyeyim; Youtube’da gerçekten de karşılaştıran var ve bu sonuçlara göre de bazı termal macunlara göre daha performanslı olduğu görülmüştür.

Fakat ben sizi yine de uyarıyım diş macunu yapısı bakımından çok uzun ömürlü değildir ve bu sebepten dolayı da çabuk kurur. Termal macun ise öyle değildir ve çok uzun ömürlüdür. Yani sonuç olarak termal macun yerine diş macununun kullanılmasını kesinlikle önermiyorum.

Eğer termal macun almak istiyorsanız fakat ne alacağınızı bilmiyor iseniz aşağıda linkini vermiş olduğumuz yazıya göz atabilirsiniz.

LİNK

 

Bu yazımızı da burada sonlandırmak istiyorum. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoş çakalın.

 

 

 

“Termal Macun Yerine Diş Macunu Sürebilir miyiz ?” üzerine 2 yorum

  1. Serdar BORHAN dedi ki:

    İlginç ve yararlı bir yazı olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler…

    1. Berke Borhan dedi ki:

      Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir