Apple İphone X Üretimi Duruyor !

0
1.904 görüntülenme

Merhaba değerli Gear4game takipçileri, bugün ki yazımız da Apple’ın 10. yıla özel olarak çıkardığı telefon olan: Apple İphone X’in üretiminin durdurulacağı hakkında olacak. İsterseniz sizi daha fazla bekletmeden yazımıza geçelim.

Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, Apple İphone X’un satış rakamlarının yani taleplerin az olduğunu öne sürdü. Bu sebepten dolayı da üretiminin yaz aylarında durdurulmasının planlandığını söyledi.

Eğer İphone X’un üretimi durdurulur ise 2014 yılında piyasaya sürülen telefon olan İphone 5c’den sonra bir nesil’in durdurulmuş olacak.  Kuo ise bu durumu şöyle açıklıyor; Telefonun az satmasının sebepleri olarak Çin de ki insanlar genellikle büyük ekranlı telefonları daha çok seviyor ve bu nedenle de insanlar bu sebeple de İphone X yerine daha ucuz fiyatlı olan Apple İphone 8’i tercih ediyorlar. Ve elbette telefonun üstünde ki o çentik’i unutmamak lazım. Kuo genel olarak bu eleştirmeleri yaptı. Ama her şeye rağmen Apple İphone X Apple İphone 8’in satışlarını yüzde 5 oranla arttırdığını söyledi.

Bu yazımızı da burada sonlandırmak istiyorum. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoş çakalın.

Kaynak : https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.hurriyet.com.tr%2Fbeklenen-ilgiyi-gormeyince-apple-iphone-xin-uretimini-durduruyor-

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin