En İyi 5 Video Düzenleme Programı

0
586 görüntülenme

İnsanların videolara yönelmeleri durumu akıllı telefonları dahilinde gerçekleşiyor. Herkesin elinin altında son derecede kaliteli ekipmanların bulunmasından ötürü video ve resimler hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Bu yüzden de video düzenleme işlemleri de gerek görülen unsurlardan bir tanesi olarak adlandırılmaya başladı. En iyi 5 video düzenleme programı konusunda da kişilerin özel efektleri bu videolara dahil etmeleri hali daha da kolay hale gelmeye başladı. Böylelikle de en uygun video düzenleme programlarına yönelerek en uygun olanı seçmek isteyen kişilerin sayısı da bir hayli çoğaldı. Bu yüzden de kişilerin video düzenleme uygulamasını kullanmaya başlamadan önce bir dizi seçenekleri ele almaları gerekmektedir.

Genel olarak lisanslı video düzenleme programlarının tercih edilmesi önemli bir konudur. Bu programlar yüksek fiyatlarda olacağından ötürü kişilerin ilk olarak video düzenleme programlarına dair demo sürümlerini tercih etmeleri gerektiği ifade edilmektedir. Bazı ücretsiz programlar da gereken kriterlere sahip olmasından dolayı da kişilerin bu yönde bir sonuç almaları da önemlidir. Güncel ve yeterli şartlara sahip olan video düzenleme programları arasından seçim yaprak daha da etkin bir görüntü yaratılabilir. En iyi video düzenleme programlarına dair bu seçimlerin ciddiye alınması sayesinde de en uygun kalitenin yakalanması durumu da görülebilecektir. Bu sayede de etkin bir sonucu yaratmak isteyenlerin de başlangıçta bu yolu izlemeleri önemlidir.

Adobe Premiere Pro CC

İlgi çeken video düzenleme programlarından bir tanesi olan Adobe Premiere Pro CC; lisanslı bir şekilde satın alınabiliyor. Aylık olarak 112 TL karşılığında temin edilecek olan bu programın son derecede makul özellikleri barındırdığı ve oldukça pratik olduğu da ifade edilebiliyor. Türkçe desteği olmamasından ötürü herkesin bir adım geride olduğu bu video düzenleme uygulamasının özellikleri bakımından oldukça kapsamlı olduğu da ifade ediliyor. Adobe tarafından geliştirilen Premiere Pro CC uygulaması, oldukça işlevsel ve yeterli bir video düzenleme programı olarak dikkat çekiyor. Profesyonel bir gelişim içinde olmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir seçenek olarak da görülebilmektedir.

EaseUS Video Editor

Sadece tek seferlik 560 TL ödenerek alınacak olan EaseUS Video Editor uygulaması da en makul kriterleri içerisinde barındırıyor. Bu uygulamanın da Türkçe desteği olmamakla beraber geliştirici firma da EaseUs olarak öne çıkıyor.

Uzun zamandır video düzenleme programlarını ortaya koyan EaseUs firması tarafından gündeme gelen bu program sayesinde tüm ihtiyaçlar karşılanabilir. Videoların tamamen istenildiği gibi düzenlenmesi konusunda sonuç almak isteyenlere de makul şartlar sunulabilmektedir. Aynı zamanda da videoların düzenlenmesi ve görsel farklılıkların ortaya konulmasında da bu uygulama son derecede etkin bir tercih olarak görülebiliyor. Diğer bir seçim kriteri de tek seferlik bir ödeme yapılıyor olması olarak ifade edilen bir durum oluyor.

PowerDirector Ultra

Cyberlink tarafından geliştirilen PowerDirector Ultra video düzenleme uygulamasına sahip olmak için de bir kerelik 565 TL gibi bir meblağ ödemek gerekiyor. Bu uygulamanın da Türkçe desteğinin olmaması kullanıcılar için en önemli dezavantaj olarak sayılabiliyor.

Profesyonel bir video düzenleme işi içerisine girmek isteyenler için PowerDirector Ultra yerinde bir seçim olarak kendini gösteriyor. Fiyatıyla özelliklerinin karşılanması halinde de son derecede makul bir fiyat aralığında yer aldığı da görülebiliyor. Yeni başlayanlar için biraz karmaşık gibi görünen bu uygulamanın giderek daha pratik olması için internet üzerinden derslerden de yararlanma şansı ortaya konuluyor. Bu yüzden de etkin bir video düzenleme uygulaması olarak adlandırılıyor.

Corel VideoStudio Ultimate

Hızlı bir biçimde videolarını işlemek ve yeniden düzenlemeye sokmak isteyenler için Corel VideoStudio Ultimate programı son derecede etkili bir halde bulunuyor. 4K ve 360 derece VR video düzenleme işlemlerinde de etkin bir yer tutan bir uygulama olarak tabir ediliyor. Bir kez 800 TL ödenmesi halinde bu uygulamanın lisansına sahip olmak mümkün hale geliyor. Aynı zamanda da Türkçe desteği bu program için de yer almıyor. Uzman kişilerin yararlanacağı video düzenleme işlemleriyle uğraşan kişiler için Corel VideoStudio Ultimate programı dikkat çekiyor. Bu uygulama biraz basit olarak ifade edilse de etkili sonuçlar yaratıyor. Bu yüzden de oldukça işlevsel olmaması adına sadece basit bir program olarak da ifade ediliyor.

Apple Final Cut Pro X

Apple için zirve noktası olan programlar arasında sayılan Final Cut Pro X; etkin bir sonuç almak isteyenler adına yerinde bir tercih olarak görülüyor. Apple tarafından geliştirilen bu uygulamaya en düşük özelliklerde çalışan bilgisayarlardan dahi erişerek en fazla desteği alabilmek mümkün olarak görülebilmektedir. Ancak bu uygulamanın dezavantajları Türkçe dilinin olmaması ve Windows işletim sisteminde çalışmaması olarak ifade edilmektedir. Tek seferde 2000 TL ödenerek sahip olunacak olan Apple tarafından geliştirilen bu uygulamanın tam olarak profesyonellere göre olduğu da ifade edilmektedir. En iyi şekilde optimize edilen bu uygulamanın iyi özelliklere sahip olduğu da an be an ortaya çıkabiliyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin