Kapat
İncelemeler 837 görüntülenme 0

Google’ın Dahil Olmadığı Sektör Kalmamış Gibi Şimdi de Aksiyon Kamerası Üretiyor!

Google Clips Aksiyon Kamerası

Dünya çapında dün itibari ile satışına başlanılan Google Clips Aksiyon Kamerası maalesef ki ülkemize gelmeyen güzel Google ürünlerinden birisi.

Google’ın dahil olmadığı sektör yok herhalde derken birde şimdi aksiyon kamerası olayına girdi önümüzdeki birkaç yıl içerisinde GoPro’yu geçmesi bile beklenirken tabi GoPro fanlarına göre bu mümkün değil. Google Clips dün satışa çıkmasına rağmen bazı ülkelerde stokları eridi diyebiliriz.

TheVERGE tarafından fotoğraflanan Google Clips

Geçtiğimiz ekim ayında lansmanı yapılan Google Clips global olarak satış fiyatı $249 yani hemen hemen ülkemizdeki GoPro fiyatlarıyla yarışır durumda tabi GoPro kadar köklü olmasa da kamera sektöründe Google adı yeter diyebiliriz.

Android 7.0 Nougat ve üzerini destekleyen Google Clips ‘in teknik özelliklerine değinmemiz gerekirse bu konuda maalesef ki pek GoPro ile yarışamıyor.130 derecelik bir açıyla 3 saat boyunca kesintisiz çekim imkanı sağlayan Google Clips 16GB dahili hafıza ile satışa sunuluyor ve maalesef ki sadece 15FPS ile çekim yapıyor. Type C kablo çıkışı ile bilgisayara bağlanabiliyor ve şarj edilebiliyor. Wi-Fi Direct özelliği sayesinde direkt olarak telefonunuza aktarım yapabiliyorsunuz.

 

Yukarıda örnek bir video gördük aslında 15FPS tamda 15FPS gibi değil 30 ya da 60 hissi veriyor diyebiliriz ki yine de fiyatına nazaran daha iyi bir kalite beklerdik Google’dan bu yönden bizden bir eksi aldı.Tabi ki de bu aksiyon kamerası aksiyon yapanlar için değil de daha çok çocuklarının fotoğraflarını kısa videolarını kaydetmek isteyen aileler için uygun diyebiliriz. Taşınabilirliği açısından gayet küçük ve tasarımsal olarakta şık olan Clips, Google’ın stoklarında satılmayı bekliyor.Dilerseniz buradan SJCAM4000 Uygun Fiyatlı Aksiyon Kamerası yazımızı okuyabilirsiniz.Lütfen yazımızı beğenmeyi ve yorum yapmayı unutmayın!

Kaynak: TheVERGE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir