ELON MUSK’I KORKUTAN TÜRKLER

1
2.408 görüntülenme

Bu iki Türk çift Amerika Birleşik Devletlerinde SNC  adlı bir uzay şirketi kurdular.Ne Türk kamuoyunda ne de Amerika kamuoyunda bu iki çift pek fazla bilinmiyor, ama nedense arka arkaya ödüller almaya devam ediyorlar.  Inc. Magazine tarafından 2010 yılında ABD’nin en hızlı büyüyen 10 şirketinden biri seçilen SNC aynı zamanda Amerikan hükumetinden iş alan bir iş kadınının sahip olduğu en büyük şirket. Bu şirket havacılık uzay mikro sanayi ve iletişim alanında kendini gösteriyor.Peki kim bu çift bu çift Eren ve Fatih Özmen çift’i.

 

PEKİ KİM BUNLAR! BİRAZ HAYATLARINDAN BAHSEDELİM.

Eren Özmen 1980’lerin başında yüksek öğrenimini sürdürmek için Türkiye’den ABD’ye geldi. 1985 yılında Reno Üniversitesi’nden (UNR) işletme yönetimi (MBA) yüksek lisans derecesini aldı. 1988’de Sierra Nevada Corporation’a katıldı. Eren Özmen ve kocası Fatih Özmen 1994 yılında Sierra Nevada Corporation şirketini satın aldı.

Hayatları da eğitim ile geçen bu iki çiftin ABD’de en hızlı büyüyen uzay şirketi olduğu söylendi.Herkes SPACE X şirketinin birinci olmasını beklerken bu iki Türk göğsümüzü kabarttı…

 

 

 

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin