Huawei Telefonlarda Bölge Değiştirme İşlemi (Kısa Yol)

0
6.471 görüntülenme

Huawei telefonlarının bir kısmında rastlanan bir hata sonucu huawei cihazlarda bölge değiştirme işleminin yapılması gerekiyor.

Huawei cihazlarda oluşan bu problemin nedeni Türkiye’deki telefonlara gelmeyen bazı güncellemelerden kaynaklı. Özellikle kullanıcılar telefonlarını daha sağlıklı şekilde güncelleme alması için Avrupa sürümüne geçiriyorlar.

Yapılacak işlemlere başlamadan önce altta yazdıklarımız sonucu Huawei cihazınız garanti dışı kalabilir. !!!

Huawei cihazlarda bölge değiştirme

  1. İlk olarak elinizde bulunması gereken 2 dosya olmalıdır. İlk, bootloader şifresi ve C432 bölge kodu içeren bir oeminfo.img dosyası..
  2. Bootloader şifresi ile cihazın OEM kilidi kaldırılır ardından oeminfo.img dosyasını indirmek için size en kısa yol olan XDA ‘yi kullanarak “Huawei cihaz modeli C432 firmware” şeklinde aratıp indirin.
  3. Burada en önemli husus XDA üzerinden indirdiğiniz dosyanın sizin cihazınız ile uyumlu olduğundan emin olmanız daha sonra Fastboot Mod ‘da Huawei telefonununu bilgisayara bağlayın ADB & Fastboot Minimal Tool kullanarak telefonunuza TWRP kurun.
  4. TWRP kurulmuş telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve ADB ‘nin kurulu olduğu dizini bulun ve oeminfo.img dosyasını bu dizine atın Huawei cihazınızda bölge değiştirme işleminin yarısını tamamladık şimdi cihazınızı TWRP modunda açın ve oeminfo.img dosyanızı oem info olarak flashlama işlemini gerçekleştirin.
  5. ADB ‘yi açın ve koyu renkli kodu girin. “adb push oeminfo.img” Artık cihazınıza yeni yükleme yapıldı ve oeminfo.img artık ana dizininizde.
  6. Huawei cihazınızı başlatın eRecovery download menüsü karşımıza gelecektir. Tüm bu işlemler sırasında Wifi bağlantınızın açık olduğundan emin olun.
  7. Bootloader kilidi otomatik olarak kapatılacağı için sizin herhangi bir kapatma işlemi yapmanıza gerek yoktur.
  8. Vee son olarak Firmware uygulamasını kullanarak tam paket güncellemesini yapın.

Artık Huawei telefonunuz Avrupa konumunda tam güncelleştirmeleri alabilir konuma gelmiştir. Yazıyı beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayın.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin