Fiyatına Göre En Kaliteli Klavyelerden Biri; Cooler Master Masterkeys Lite L

0
2.437 görüntülenme

Cooler Master markasının diğer Çin markalı klavye’lere göre daha kaliteli malzemeden imal edildiği ve kaliteli Switch’lerin kullanıldığını gördüğümüz Cooler Master Masterkeys Lite L‘ye gelin hep beraber mercek altında inceleyelim.

Cooler Mater Masterkeys Lite L
Cooler Master Masterkeys Lite L

Öncelikle belirtmek isterim ki Cooler Master Masterkeys Lite L mekanik değil ancak kullanılan Switch’lerin kalitesi o kadar iyi ki bu fiyata alacağınız Çin malı klavyelere göre daha iyi bir hissiyat ve ses vereceğini söyleyebilirim.

Cooler Mater Masterkeys Lite L
Cooler Master Masterkeys Lite L

Diğer göze çarpan özelliklerinden birisi ise 6 katmanlı özelleştirilebilir RGB aydınlatmasının bulunması. Bu RGB aydınlatma gayet yeterli seviyede, gerek ışık seviyesi olsun gerek özelleştirme seçenekleri ile olsun. Piyasa da RGB diye satılıp RGB olmayan klavye sayısı oldukça fazla ama Cooler Master Masterkeys Lite L modelinde bu durum söz konusu değil. Nasıl ışıklandırma da iyi seçenekler olsa da klavyenin diğer fonksiyonlarını da unutmamak gerekir. Örneğin; Windows tuşunun kitlenmesi. Bu özellik ile oyun oynarken yanlışlıkla eliniz Windows tuşuna çarpsa bile işlevsiz kalıyor. Ayrıca 26 tuşa kadar Anti Ghost özelliği bulunmakta.

 

Anti Ghost Nedir ?

Anti gölgelemede bir tuşa sürekli bastığında sistem bazen biip diye bir ses oluşturur ,sürekli basıldığından bir süre sonra rahatsız edebilir.Kısaca anti ghost özelliği ile klavyede birçok tuşa aynı anda basabiliyoruz.

+’ları

  • Özelliklerine göre uygun bir fiyatı bulunuyor.
  • Özelleştirilebilir RGB aydınlatma.
  • Kaliteli malzeme.
  • Mekanik hisli Mem-Chanical anahtarlar.

-‘leri

  • Bilek desteğinin bulunmaması.
  • Işıkları yapmadığı zaman tuşların neredeyse hiç gözükmemesi.

Bu – yanları fiyatının göz önünde bulundurur isek es geçilebilir. Yani şöyle diyelim; Cooler Master Masterkeys Lite L 190 TL gibi bir fiyat etiketine alınabilecek en iyi klavyeler arasında yer almayı hak ediyor.

Bu yazımızında burada sonuna geliyoruz. Umarım aklınızdan ki sorulara çözüm olabilmişimdir. Eğer aklınızda hâlâ farklı sorular varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bol eğlenceli ve bol oyunlu günler !

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin