Kapat
Ana Sayfa 1.480 görüntülenme 0

Aliexpress Para İadesi Nasıl Alınır ?

Yurt dışı alışverişi denilince akla gelen ilk firmalardan biri olan; Aliexpress Türkiye de ki birçok ürünü daha ucuza almamıza olanak sağlıyor fakat ürünler genellikle Çinden geldiği için birçok kullanıcı bir şey alırken şüpheye düşüyor(ya ürün gelmezse, ya ürün kırık gelirse, ya ürün eksik gelirse vb. şeylerden dolayı) ve Aliexpress’den ürün almaya yanaşmıyor.

Peki bu gibi durumlarda ne yapmamız lazım;

Öncelikle bir ürüne dispute açmanız için sipariş ettikten sonra 60 gün geçmesi lazım. Ve 60 gün geçtikten sonra open the dispute seçeneğine tıklayın. Size bir kaç soru yöneltecekler bu soruları kendi isteğinize göre cevaplandırabilirsiniz.

Soruları cevaplarken ingilizce kullanırsanız daha hızlı cevap alabilirsiniz.

Eğer ürününüz 60 gündür gelmiyorsa şunu yazabilirsiniz ;

Hello i purchased this order 60 days before but i never reicived it. So i want you to refund me because my purchased protection time is full. Thank You..

Ürününüzü aldınız ama bozuk çıktıysa ise bunu yazabilirsiniz ; ( Ürünün çalışmadığını gösteren bir fotoğraf veya video atmanızı tavsiye ederiz)

Hello i received this order but it is not working. I want you to refund my money. Thank You..

Eğer bu gibi durumlardan başka sorunlar ile karşı karşıya kalırsanız çeviri’den İngilizceye çevirip dispute açabilirsiniz.

Sizlere şöyle söyleyebilirim ki; Çinden bir ürün aldığınızda fiyatı uçuk derecede olsa bile, paranızı satıcı dolandırıcı değil ise rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Umarım bu yazı sizlerin yararına olacaktır. İyi alışverişler dileğiyle hoşcakalın. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir