Kapat
aliexpress yeni gümrük vergisi uygulaması
Ana Sayfa 17.526 görüntülenme 0

Aliexpress Yeni Gümrük Vergisi Uygulaması (Otomatik Gümrük Vergisi Ödenmiş)

Eylül ayı itibariyle artık Aliexpress ‘den aldığınız ürünlerin gümrük vergisi ödenmiş olacak.

Aliexpress bir çok kişinin yurt dışından ürün almak için kullanmış olduğu bir platform. Bir çok Aliexpress kullanıcısı uzun zamandır ülkeye girerken verilen gümrük vergisinin tutarsız bir şekilde uygulandığından şikayetçiydi. Aliexpress Türkiye’ye gelen ürünlerin gümrük vergisi konusuna el attı!

Aliexpress ‘de son zamanlarda fiyatlar bir hayli artmış durumda bununla beraber birçok ürün ücretsiz kargo seçeneğiyle daha önceden kargolanırken artık China post kargolama yöntemi kalktı. Çoğu ürün Aliexpress standart shipping yöntemi gösteriyor. Ücretsiz kargo filtresini yapmanıza rağmen ürün sayfasına girdiğinizde kargo ücretli oluyor işte Aliexpress kargo fiyatındaki artış nedeni artık belli oldu.!

Aliexpress Gümrük Vergisi Ödenmiş Olarak Alma

Değerli g4g takipçileri bu haberimiz daha resmi olarak açıklanmamış bir haber olup Türkiye de ilk olarak biz yayınlıyoruz. Bu haberi biz kendi özel ve gizli bağlantılarımız sayesinde ulaştık. Yakın bir zamanda bu haberin doğruluğunu Aliexpress ve birçok teknoloji blogu paylaşacaktır.

Aliexpress yeni gümrük vergisi uygulaması birçok Aliexpress mağazası geçmiş durumda bu geçişlerin ay sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Peki Aliexpress’den ürün alırken gümrük vergisi ödenmiş olması nasıl işler ve nasıl anlarız?

1- Aliexpress hesabınıza giriş yapın eğer yeni hesap açıyorsanız kargo için adresinizi ekleyin.

2- Almak istediğiniz ürünü Aliexpress sayfasında aratın.

3- Aramış olduğunuz ürünü filtrelerden “Ücretsiz Kargo” seçeneğini seçin.

4- Daha sonra seçim sonucu olan 2 3 ürüne girin eğer girdiğinizde ürün “Aliexpress Standart Shipping” çıkıyorsa ve kargo ücreti yüksek rakamlarsa (benim aldığım ürünlerde 120 – 200 TL arası) bunun anlamı siz kargo parasını öderken Türkiye gümrüğünden eskiden ödenilen gümrük parasının da ödenmesi anlamına geliyor.

Yani artık Aliexpress’de “China post registered” kargo yöntemi görmemeniz ve “Aliexpress Standart Shipping” fiyatının yüksek olması ürünün vergisi içerisinde dahil anlamına geliyor. Ürün Türkiye’ye geldiğinde ürün için artık harici bir gümrük vergisi ödemeyeceksiniz çünkü Aliexpress sizden bunu tahsil edip gerekli para tahsilatını ülkeye gerçekleştirmiş durumda olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir