Kapat
Oyunlar 723 görüntülenme 0

The Walking Dead Ücretsiz Oldu

Teltale Games tarafından geliştirilen ve dağıtılan The Walking Dead’in ilk sezonu şuanda ücretsiz bir şekilde alınabiliyor.

 

Bir çoğumuzun oynadığı ve özellikle ilk sezonun sonunda gözyaşlarımızı tutamadığımız efsane oyun The Walking Dead kısa bir süreliğine ücretsiz oldu. Oyunu oynamamış ve oynamak isteyenler şimdiden büyük bir kitle halinde siteye yığıldı.

 

Oyundan biraz bahsetmek gerekirse bulunduğumuz şehre bir şekilde zombi istilası geliyor ve bu istila içinde bin bir zorlukla hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyun içinde yeni dostlar ediniyoruz ve hikaye kimi zaman oyuncuyu derinden etkileyebiliyor. Genelde bir kişiyi kontrol ettiğimiz oyunda bazen farklı karakterleri de kontrol etmemiz gerekebiliyor.

 

Oyun boyunca bazı yerlerde size seçenekler sunuluyor. Bu seçenekler kimi zaman sadece konuşma içinde basit bir kelime olsa da konuştuğunuz kişi bunu hatırlıyor ve ileride buna göre davranıyor. Seçimler sadece konuşmadan ibaret değil, bazı zamanlarda çok daha zor seçimler yapmanız da gerekebiliyor. Yaptığınız bütün seçimler oyunun hikayesini değiştiriyor ve keşke diğerini seçseydim diyebiliyorsunuz.

 

Ayrıca yaptığınız seçimlerin aynı dosyalarla oynarsanız uzun bir süre sonra karşınıza çıkabiliyor. Birçok şaşırtıcı noktası olan oyunda zaman zaman aksiyon çok yükselebiliyor. Bazı zamanlarda ise aksiyon yerini hüzne bırakıyor. Kısaca hemen hemen bütün duyguları oyun içinde yaşayabiliyorsunuz. Oyunun son sezonu ise 2018’de satışa sunularak hikayeyi tamamlayacak. Ayrıca oyun 2012 senesinde Yılın Oyunu ödülüne laik görülmüş. Güzel bir oyun olduğu tescilli diyebiliriz.

 

Oyun şuanda Steam üzerinden satın alınabiliyor. Ücretsiz olarak almak için ise başka bir siteye Steam hesabınızı bağlamanız gerekiyor. Humble Bundle isimli bu site oyunlardan kazandığı paranın bir kısmını ihtiyacı olan yerlere bağışlıyor. Üstelik satın alım sırasında nereye bağışlanacağını siz seçebiliyorsunuz. Bu şekilde birçok kullanıcı sitenin yaptığı yardımları takdir ederek bu siteden alış veriş yapıyor. Ayırca site kullanıcılarına sürekli olarak indirimli oyunlar sunuyor. Bazı zamanlar ise oyunların birkaçını birlikte paket halinde avantajlı bir fiyata satıyor. Kısacası oyun alışverişinizi Humble Bundle’dan yaparak hem kendiniz kar edebilir hem de yardıma muhtaç insanlara yardım edebilirsiniz.

 

The Walking Dead ücretsiz teklifi yalnızca birinci sezon için geçerli. Humble Bundle’a üye olup Steam hesabınızı bağladıktan sonra aşağıdaki linkten oyunu alabilirsiniz. Aldıktan sonra size verilen kodu Steam’de etkinleştirerek oyunu kalıcı olarak kütüphanenize ekliyorsunuz. Oyun sınırlı bir süre için ücretsiz ve stoklarla sınırlı. Bu yüzden acele etmeiz gerekiyor.

 

Oyunu alabileceğiniz Humble Bundle linki: https://goo.gl/xKiieZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir