Kapat
Röportaj 1.327 görüntülenme 1

E-Spor Oyuncusu Berat”Flurry”Ulutel İle Röportaj – Rurnbles E-sports

Merhaba; öncelikle seni tanımak isteriz,bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba. Ben Berat”Flurry”Ulutel ve 17 yaşındayım. Rurnbles takımının kaptanıyım. Kendime şöyleyim böyleyim gibi şeyler söylemekten hoşlanmam fakat cana yakın, sempatik bir kişilik olduğumu düşünüyorum.

CS:GO’da e-spor’a olan ilgin nasıl başladı ve bu sektöre nasıl atıldın?

E-spor’a olan ilgim herkes bilmesede aslında 2015 senesinde başladı. Müthiş heyecanlı major turnuvalarını izlemek o kadar hoşuma gidiyordu ki “Neden orada olmayayım?” dedim kendime. LAN atmosferini gördükten sonra ilgim büyük derecede arttı ve bunu bir hedef haline getirdim. Bu sektöre ise 2017 senesinin yaz tatilinde giriş yaptım ve küçük başarılar elde ederek buralara kadar geldim.

 

E-spor oyuncusu olmak isteyen arkadaşlara tavsiyelerin nelerdir?

Öncelikle çevresine saygı çerçevesinde davranmaları gerekir. Çünkü her ne kadar iyi bir oyuncu olsalar dahi bu platformda kademe atlamak için kötü izlenimler bırakmamaları lazım. Eğer dediklerimi zaten yapıyorlarsa kendilerini bireysel anlamda her gün geliştirmeleri onların keşfedilmesini sağlar.

Sence e-sporun Türkiyede gelişmesi mümkün mü mümkün ise ne kadar?

E-spor’un Türkiye sınırları içinde gelişmesi tabiki mümkün fakat e-spor’a farklı gözle bakan insanlar bunun saçmalıktan ibaret olduğunu düşünüyorlar. Türkiye genelinde böyle bir algı oluştuğu için normal olarak Türkiye takımlarını e-spor platformunda sık sık göremiyoruz buda e-sporun gelişmesinin mümküniyatını düşürüyor. Ama her ne olursa olsun e-spor her zaman gelişmeye devam eden bir platform olacak ve şimdi de olduğu gibi  gelecekte bende bu platformun destekçisi olacağım.

Peki ilerleyen günlerde Rurnbles takımından herhangi bir oyuncuyu twitchde görememiz mümkün mü?

Yakın zamanda göreceğinizi sanmıyorum. Fakat sık sık turnuvalar sayesinde yapılan twitch yayınlarında 5 Rurnbles oyuncusunuda görmeniz mümkün 🙂

Maçlara nasıl hazırlanıyorsunuz?

Maç tarihi yayımlandığı andan itibaren antrenman programımızı düzenlememiz gerekip gerekmediğine bakıyoruz ve ona göre planımızı hazırlıyoruz. Takım antrenmanı dışında ise bireysel rutin antrenmanlarımız var. Maçlara böyle hazırlanıyoruz.

Takımınızın şuanki durumu nasıl?

Açık konuşmak gerekirse takımımın kapatılması gereken bir sürü açığı var. Takım için planladığım 45 günlük planda bu açıkları olabildiğince aza indirmek ilk hedefim olacak.

Favori takımın , oyuncun ve nedeni?

Favori takımıma karar vermekte zorlandığım için genellikle 2 isim veriyorum ve bunlar: G2 e-Sports ile Space Soldiers oluyor. Favori oyuncu olarak ise “Şu benim favori oyuncum” olarak değerlendirdiğim biri yok fakat aklıma gelen ilk oyuncu zekasından dolayı “MAJ3R”.

Maçlarda takımdaki atmosferden, kazanma hislerinizden bize biraz bahsedebilir misin?

Maçlarda takım içi atmosferde sürekli olarak ciddilik ve olmazsa olmazımız disiplin var. Arada heyecanda uğramıyor değil. Kazanma hislerimizden bahsetmek gerekirse gerçekten çok güzel bir duygu. Özellikle gerçekten hakettiğimiz maçlarda uzun soluklu bir motive edici konuşmalar yapmam gelecek maçlar için takıma moral ve motivasyon kazandırıyor.

“E-Spor Oyuncusu Berat”Flurry”Ulutel İle Röportaj – Rurnbles E-sports” üzerine 1 yorum

  1. Dyloven dedi ki:

    Berat”Flurry”Ulutel suanda kendi düzeyinde en iyi IGL diyebilirim <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir