Liger E-Sports Kurucusu Şahatay Dağıtır ile Röportaj!

0
1.172 görüntülenme

Hepimizinde bildiği üzere e-spor sektörü ülkemizde günden güne gelişiyor. Beşiktaş,Fenerbahçe,Galatasaray gibi büyük kurumlarda işin içine girince tabi rekabet ortamı her platformda yaşanıyor.Bugün ki röportajımız piyasada henüz çok yeni fakat iddialı olan Liger E-Sports Kurucusu Şahatay Dağıtır ile. Dilerseniz sorularımıza geçelim:

Takımı kurma fikri kimindi ve oyuncu seçimi kime aitti?

Aslında olaylar çok hızlı gelişti,nasıl desem bir gün yine sosyal medyada gezerken bir arkadaşımın Paladins üzerinde takım kurduğunu gördüm,tanıştım,konuştum.İbrahim(arkadaşım) Paladins takımının koçluğu için beni tercih etti bende mutluluk ve şeref duydum.Bir süre boyunca devam eden Paladins takımımızın oyuncularıyla problem yaşadıktan sonra İbrahim işi bana bıraktı ve kendisi aradan çekildi.Böyle direk bana kalınca da ne yapacağımı bilemedim açıkçası yani normalde benim işim koçluk ama takım bana kaldı.İlerleyen süreçte de takımı dağıttım ve ismi ile logosunu yeniledim.Oyuncuları kendim seçtim.Şuanda League of Legends,Hearthstone,Paladins takımlarımız mevcut ileride daha farklı takımlarda düşünebiliriz tabi.

Bildiğimiz kadarıyla katıldığınız bir turnuva henüz yok fakat şöyle bir bakarsak sizin ayarınızda gördüğünüz profesyonel e-spor kulübü hangisi?

Evet maalesef henüz antrenman yoğunluğu ve oyuncuların birbirlerine alışma sürecinden dolayı turnuvalara vaktimiz olmadı fakat sağlam bir şekilde sektöre oturma planı içerisindeyiz.Profesyonel kulüplere baktığımızda bizim ayarımızda olarak sanırım Revenge Wish diyebilirim.

Oyuncularınızdan kısaca bahseder misiniz?

Şimdilik tam olarak kadromuzun belli olduğu League of Legends takımızı tanıtayım.

Üst Koridor Oyuncumuz:Recep “LGR Recjho” Uğur

Orman Oyuncumuz:Şuanlık net bir sözleşme mevcut değil bu yüzden isim vermemiz doğru olmaz.

Orta Koridor Oyuncumuz:Yener “Nyshwind” Dahan

Nişancı Oyuncumuz:Eren “KisnKite” Ateşalp

Destek Oyuncumuz:Bilge “IM Niveis” Gökçebağ

Takım Koçumuz: Barış “IROMASYA” Zenger

E-Spor sektöründe kalıcı olabiliceğinizi düşünüyor musunuz?

Sektöre tam olarak oturmadık evet fakat oturduğumuzda sektöre farklı bir bakış açısı bile getirebiliceğimizi düşünüyorum.

Röportajımızın sonuna gelmemizin ardından Liger E-Sports’un Facebook adresini bırakıyorum ki ulaşmak isteyen oyuncular rahatça ulaşabilsin: Buraya Tıklayınız!

Bize verdikleri röportajdan dolayı Şahatay Dağıtır ve ekibine teşekkürlerimizi sunar ve başarılarının devamını dileriz.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin