Kapat
adres başlığı nedir adres başlığına ne yazılır
Ana Sayfa 20.908 görüntülenme 0

Adres Başlığı Nedir? Adres Başlığına Ne Yazılır?

Özellikle online alışveriş sitelerinde karşımıza çıkan adres başlığına ne yazılır? Adres başlığı nedir? sorularınıza cevap veriyoruz.

Bir online platformdan alışveriş yaptığınız sırada özellikle kredi kartı bilgilerinin doldurulma sırasında karşımıza çıkabilecek adres başlığı alanına ne yazılmalı sorusunda cevap vereceğiz. Adres başlığını doldurmadığınız zaman karşınıza bir hata çıkması da muhtemel.

Adres Başlığı Nedir?

Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Trendyol gibi online alışveriş platformları başta olmak üzere birçok internet sitesinde karşınıza gelebilecek alan adres başlığı alanıdır. Bazı sitelerde adres başlığı alanı zorunlu olmasa da siparişinizin teslimi sırasında sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi bir durum başınıza gelirse müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz. Tüketiciler adres başlığına ne yazmalı?

Adres Başlığına Ne Yazılır?

Adres başlığının asıl amacı siparişiniz sonrası kargonun teslimi sırasında kargo adresinde bulunan karmaşayı bitirmeyi hedefler. Eğer siz siparişinizi ofisinize mi evinize mi vermek istiyorsanız adres başlığına ofis veya ev yazmalısınız.

Adres Başlığına Ne Yazılır Örnek

Kargonuzun iş yerinize gelmesini istiyorsanız adres başlığı kısmına “İş yeri” veya “Ofis” yazmanız gerekir.

Kargonuzun evinize gelmesini istiyorsanız sipariş sırasında adres başlığı kısmına “Ev” yazmanız gerekir.

Ben genel olarak evime gelecek olan sipariş için adres başlığı kısmına “Apartman adı Ev” yazmaktayım. Örneğin: “sevgi apartmanı ev” bu şekilde kargonuzu teslim edecek olan kurye adres başlığı kısmına baktığında kargoyu teslim etmesi daha kolay olacaktır.

Online alışveriş platformunda bir siparişiniz için gerekli adres ve adres başlığı bilgilerinizi doldurduktan sonra doldurduğunuz kısımlar o sitenin hafızasına kaydedilir. Daha sonra aynı siteden bir alışveriş yaptığınızda farklı bir adrese kargonuzun gelmesini istiyorsanız adres kısmı ve adres başlığı kısmını değiştirmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir