Kapat
Oyunlar 19.294 görüntülenme 2

PUBG’da AFK Oyuncular Azalacak

Çıktığı ilk günden itibaren çok büyük ilgiyi üzerine toplayan erken erişim oyunu PUBG oyununun ekibi AFK oyuncuları azaltmak için yeni bir yöntem deniyor.

 

Binlerce oyuncunun aynı anda oynadığı hayatta kalma ve savaş oyunu PlayerUnknown’s BattleGrounds, çok büyük rakamlarda oyuncuya sahip olsa da şuan erken erişimde bulunuyor. Erken erişimdeki oyunlar tamamen bitirilmemiş ve üzerinde halen çalışılan oyunlar olarak Steam üzerinde bulunuyor. Yapımcılar oyunu bekleyenleri bekletmemiş ve aynı zamanda oyundaki hataları kısa zamanda bularak düzeltmiş oluyorlar. PUBG’da bu oyunlardan biri olduğundan oyunda birçok hata bulunuyor ancak yapımcılar hızla düzeltmeye devam ediyor.

 

 

Birçok farklı sorun arasında en önemli sorun kullanıcıların gözünde optimizasyon sorunu olarak görülüyor. Çok yüksek bir donanıma sahip olan kullanıcılar dahi yüksek Frame değeri alamamaktan şikayetçi. Yapımcı ekip bu sorun ile birlikte birçok sorunu da aynı anda çözmeye çalışıyor. Bunlarda biri de kullanıcıların bazı nedenler yüzünden AFK kalması. Ancak bu AFK kalma sebeplerinin en çok kullanılanı ise oynamadan Battle Point biriktirmek. Battle Point ile oyun içi satın alımlar yapılabiliyor ve alınan bu eşyalar Steam Cüzdan parası karşılığında satılabiliyor. Bu sorunu gören oyun yapımcıları bir çözüm üreterek oyuna eklemeyi düşünüyor.

 

Yapımcıların aklında bu sorun için iki farklı çözüm var. Bunlaran biri oyun içerisinde kazanılan Battle Point miktarını düşürmek.  Yani oyunda hiçbir şey yapmadan 5 dakika boyunca hayatta kalan oyuncular neredeyse hiç Battle Points kazanmayacak. Fakat bu durum net olarak AFK problemini durdurmayacağı düşünülüyor. Bu yüzden yapımcı ekip, kazanılan Battle Point miktarını değiştirmek yerine direkt olarak AFK oyuncuların oyundan atılmasını veya hiç oyuna girememesini sağlayacak bir güncelleme yapmayı da düşünüyor.

 

Fakat PUBG yapımcıları bu sorunun çözümü hakkında kesin bir karara varmış değil. Bazı denemeler ve düşünme aşamasından sonra uygulanacak çözüm kararlaştırılacak ve uygulanacaktır.

“PUBG’da AFK Oyuncular Azalacak” üzerine 2 yorum

 1. TracyDet dedi ki:

  Selam.

  Nerede web sitenizde ücretsiz xevil indirebilirsiniz?
  Desteğinizden bilgi aldım. Xevil, captcha çözümü için gerçekten en iyi programdır, ancak en son sürümüne ihtiyacım var.

  Teşekkür.

 2. liktxling dedi ki:

  Güzel, uzun zamandır arıyoruz
  _________________
  fanatik gazetesi iddaa eki, 1xbet google chrome

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir