Kapat
Ekipman İncelemeleri 1.205 görüntülenme 0

Everest Rampage Chief Klavye İncelemesi

Selam dostlar, bugün Everest’in “Everest Rampage Chief Siyah USB Gaming Q Multimedia (17211)” modelli klavyesini inceleyeceğiz. Ürün Everest markasının Tinker, Blade R10 gibi mekanik modellerinden sonra markanın en pahalı klavyelerinden diyebiliriz. Şimdi gelelim bu klavye 140TL’yi (Bazı sitelerde 125TL’ye bulunabiliyor) hak ediyor mu yoksa etmiyor mu? Dilerseniz incelememize yavaştan geçelim :).

  • Metal Gövde:

Bu özellik bizleri cezbetmedi değil ama güzellikler ile birlikte birtakım problemler de gelmiyor değil. Metal gövdeye sahip bu klavyeyi güneş gören bir yerde kullandığınız takdirde statik elektrik topluyor ve gerçekten can yakıyor. Buraya dikkat etmek gerek.

  • Renk Seçenekleri:

Chief 3 renk (mavi, mor, kırmızı ve nefes alma modu) ile  140TL’lik bir klavyeye göre biraz da olsa geride kalmıyor değil ancak RGB sevdası olmayanlar için fena değil. 140TL’ye alternatifleri yok da değil ancak üç renk iş görür bana kalırsa :).

  • Bilek Desteği:

Bilek desteği olması gerçekten güzel bir ayrıntı fakat size şunu söylemeliyim sertleştirilmiş plastik kullanıldığı için pek de rahat olduğu söylenemez. Genel olarak güzel ancak uzun süre kullanıma elverişli bir bilek desteği değil.

  • Yenileme Hızı Ve Lag:

1000Hz (1ms) yenileme hızı ile lag olaylarını minimal seviyeye düşürebiliyoruz ancak arada donmalar, kasmalar olmuyor değil. Sanıyorum ki üründe bir temassızlık var.

  • Anti Ghosting:

Üründe anti ghosting yok ve gerçekten çok sıkıntı çıkarıyor. E-Spor, AAA tipi oyunlarda 2 tuştan sonra algılamama problemi gerçekten oyunda çok garip hareketlere yol açıyor. Bu özelliğin olmaması beni gerçekten klavyeden soğuttu.

  • Telefon Standı:

140TL’lik bir üründe bu kadar ince detaylara değinilmesi şaşırttı fakat telefonunuz 5 ila 6 inç ekran boyutuna sahip ise monitörün bir kısmını görmenize engel oluyor, bu konu biraz düşündürdü ancak onun da bir şekilde çaresini bulmak mümkün.

Genel olarak ürüne 10 üzerinden puan verecek olursak benim puanım 4 olurdu. Fiyatını pek hak ettiği söylenemez fakat iş görür bir ekipman. Yeni incelemelerde görüşmek üzere dostlar :).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir