Kapat
İncelemeler 1.237 görüntülenme 0

Xiaomi Markasına Yönelik Bazı Ön Yargılar

Merhaba Gear4game ailesi bu yazımızda fiyat performans denince akla ilk gelen markalardan biri olan Xiaomi’nin hakkında olacak.

Xiaomi bildiğimiz üzere çok uzun zamandır ülkemizde de resmi olmasa da yine de satışlarını devam ettirmektedir. Ülkemizde reklam bile yayınlamadan  bu kadar büyük kullanıcı  ailesine  ulaştı. Ve kim bilir resmi olarak ülkemize gelse ne kadar tutar.  Sizin değerli vaktinizi daha  fazla almadan yazının konusuna geçiyorum.

Yukarıda bahsettiğim gibi ne kadar büyük kullanıcı sayısına sahip olsa da Xiaomi markasını gerçekten de ön yargı ile bakanların sayısı da oldukça fazla.

Bu ön yargıların sebebi ise genellikle ;  Çin malı telefon algısı yüzünden olduğunu söylemenin mümkün olduğunu düşünüyorum.  En çok kullanılan ön yargılar ise bunlardır  ;

1). “ÇaYomİ nE MorUq duyulmamış marka” gibi ifadelerin kullanılması. Evet Xiaomi, Samsung kadar duyulmuş bir marka değil ancak bunun sebebi resmi olarak ülkemizde satılmamasıdır.

2). “Radyasyon yayar bu çocuğunuz olmaz” gibi ifadelerin kullanarak telefon hakkında yanlış bilgiler vermek. Bu ifade ise tamamen yanlış. Xiaomi telefonlarının sar değeri olarak Apple’ın çoğu telefonundan daha azdır.

3). “çayOmi nE paTlar bU telefon alınmaz” gibi ifadeler kullanmak. Ama doğrular bu ifade ile alakası yok denecek kadar azdır.

4). “Bu fiyata bu kadar iyi telefon mu olur illaki bir şey vardır” Xiaomi’nin telefonları fiyatlarına göre Türkiye’deki çoğu telefon markasına göre daha ucuzdur. Ancak bunun da belirli sebepleri vardır. Öncelikle Xiaomi Türkiye deki vergiler dahil değildir, satış politikası diğer telefon markalarından farklı olarak az kâr çok satış benzeri bir satış politikası izler, gereksiz reklamlardan kaçınır vb. sebeplerden dolayı Xiaomi marka telefonlar uygun fiyatlı olur.

Bu yazımızdan bu kadar.  Başka bir yazı da görüşmek dileğiyle hoşçakalın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir