Kapat
Oyunlar 883 görüntülenme 0

Windows 10 Oyun Modu Geliştirilecek

Bir süre önce güncellemeyle Windows 10’a eklenen oyun modu Microsoft tarafından geliştirilmeye devam edilecek.

 

2015 yılında çıkan ve çıkmasıyla birlikte en iyi Windows sürümü denilen Windows 10, geliştirilmeye devam ediyor. Windows 10 çıkışıyla birlikte Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmuştu. Ücretsiz olması sayesinde daha ilk günden milyonlarca kullanıcı bilgisayarını Windows 10’a yükseltmişti.

 

Windows 10 geliştirilme aşamasından itibaren insider sürümü adı altında dünya genelindeki geliştiricilerin kullanımına sunulmuştu. Bu sayede Windows 10, kullanıcıların istediği hale kullanıcıları tarafında getirilecek ve bunun yanında performans iyileştirmeleri ve hata gidermeleri kullanıcıların geri bildirimleri ile daha düzgün ve daha hızlı olarak ilerleyecekti. Beklendiği gibi oldu. Windows 10 bir süre sonra çıkışını yaptı ve kullanıcıların genel olarak beğendiği bir Windows sürümü oldu. Buna karşı bazı kullanıcılar Windows 10’da halen hatalar olduğunu söyleyerek önceki sürümleri kullanmaya devam etmişlerdi.

 

Microsoft, Windows 10’u daha iyi bir hale getirmek adına sürekli güncellemeler yapmaya devam ediyor.Yeni büyük güncellemeleriyle Windows 10 üzerinde büyük değişimler ve iyileştirmeler yapan Microsoft, kullanıcılardan gelen geri bildirimleri de önemseyerek bu geri bildirimlere göre güncellemelerini yapmaya da dikkat ediyor. Kısa zaman önce ise kullanıcılardan gelen oyunlarda performans eksikliği geri bildirimini gören Microsoft bu sorunu düzeltmeye yönelik adımlar atmaya karar vermiş ve bu karar sonucunda Windows 10′ oyun performansını arttıracağını iddia ettiği bir oyun modu eklemişti.

 

Oyun modunun ekleneceğini haber alan Oyun severler merakla büyük güncellemeyi beklemiş ve güncellemeyle beraber hemen oyun modunu denemeye koyulmuşlardı. Ancak sonuç kimseyi tatmin etmedi.Kimi Bilgisayarlarda düşük miktarda performans artışı sağlayan Windows 10 Oyun Modu genel olarak oyun performansını arttırmamıştı. Bu sonuç ile hayal kırıklığına uğrayan kullanıcıların Microsoft’a ve Windows 10’a güveni azaldı. Ancak Microsoft yeni yaptığı açıklamayla oyun severleri yeniden Windows 10’a çekmeyi planlıyor.

 

Oyun Modu planı kötü bir şekilde boşa giden Microsoft, yaptığı yeni açıklamayla oyun modunu daha iyi yerlere getirmek ve kullanıcılara yansıyan performansı arttırmak için oyun modunun geliştirileceğini duyurdu. Yapılacak yeni güncellemeyle birlikte işlemci gücünün neredeyse tamamını oyun esnasında sadece oyuna ayrılacağını iddia eden Microsoft, bu açıklamayla oyuncuların ilgisini yeniden üzerine çekmeyi başardı. Bakalım bu sefer oyun modu geçrekten performans artışı sağlayacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir