WhatsApp Web Kullanımı

1
2.187 görüntülenme

Merhaba teknoloji aşıkları bu yazımızda WhatsApp Web Kullanımı konusuna değineceğiz.Bu yazımızın amacı henüz WhatsApp kullanıcıları arasında bilmeyenlerin oluşu,kullanım kolaylığı sağlayan bu özelliğin kullanımını sizlere sırası ile bahsedeceğiz.

Bir bilgisayar üzerinde tarayıcımızı açıyoruz ve https://web.whatsapp.com/ adresine giriyoruz.Ardından telefonumuzun WhatsApp’a girerek sağ yukarıda yer alan üç noktaya basıyoruz ve bilgisayar ekranımızda çıkan QR kodunu telefonumuzda çıkan kare alana okutuyoruz.

WhatsApp Web’e Kullanımı Adım 1

Yukarıdaki resimde de gösterdiğimiz üzere WhatsApp Web Kullanımı‘nda ilk adımı tamamladınız şimdi bir sonraki adım olan bilgisayar üzerinden siteye giriş ve QR Kodu okutma bölümüne gelelim.

 

WhatsApp Web Kullanımı Adım 2

Yukarıda çıkan QR kodu telefonumuzdaki kameraya okutuyoruz ve bu adımlardan sonra ekranınızda da göreceğiniz üzere WhatsApp Web’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşinizi bitirip bilgisayarınızı kapattığınızda artık o bilgisayar üzerinde telefonunuz kaydedilmiş olacak ve bir sonraki seferinde tekrar kod taramasını gerçekleştirmenize gerek kalmayacaktır,telefonunuzun o bilgisayar tarafından tamamen unutulmasını isterseniz,telefonunuza QR kodunu okuturken bastığınız üç nokta simgesinde WhatsApp Web‘e tekrar basarak bilgisayarı kaldır diyebilirsiniz.

WhatsApp Web Kullanımı Çıkış

İyi yanları:
-Özellikle de bir şirket yöneticisi iseniz ve şirket telefonuna sahip bir kurum olarak görev yaptırıyorsanız çalışanlarınız WhatsApp uygulamasında hangi şirket ve sorumluları ile nasıl
konuştuğunu görebilir ve müdahale edebilirsiniz.
-Bilgisayar başında görev yapan ya da bilgisayar ile fazla vakit geçiren biriyseniz her gelen mesajda telefon için başınızı bilgisayardan kaldırmak yerine anlatılan işlemler
ile bilgisayardan kolayca müdahalede bulunabilirsniz.

Kötü yanları:
-Her ne kadar WhatsApp şirketinin “WhatsApp Web” eklentisini yapma sebebi yukarıda anlatılanlar olsa da kötü yanları yok değil.
Öncelikle siber alem üzerinde yapılan her güncelleme kadar o kadarda hırsızlık ihtimalinin artmasını unutmayın.
Özellikle son zamanlarda sahte QR kod gibi exploitler ile dolandırıcılığa sebebiyet verebildiği gibi
herhangi bir toplu ortamda telefonunuzun kalması dahilinde haberiniz olmadan kolayca kişinin kendi aygıtına sizin konuşmalarını aktarması mümkün.
-Her ne kadar kolay amaçlar için yapılan bir sistem olsa da sahip olduğu olanaklarında belli sınırları olduğunu unutmamak lazım.
-Belirli mesafeden sonra telefon ve bilgisayar arasındaki bağlantı kopmakta
-Her teknolojide mevcut olduğu gibi ne kadar gelişmişlik mevcut ise o kadar güvenlik
önemli diyerek telefonunuzun okuduğu QR kodlarına özen göstermekte fayda var zira sahte QR kodları
ile telefonunuza bağlanılabilir ve bu bağlantı sonucu telefonunuzda bulunan WhatsApp konuşmaları başkaları tarafından okunabilir.

Lütfen yorum yapmayı ve beğenmeyi unutmayın! Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin