Kapat
whatsapp araştırma ödülleri
Mobil 1.475 görüntülenme 0

Whatsapp Kimlere Ödül Dağıtacak?

Whatsapp sosyal bilimler ve yanlış bilgiler gibi verilere karşı ödül dağıtacaklarını belirtti. 180 ‘den fazla ülkede kullanımda olan Whatsapp Whatsapp Araştırma Ödülleri adı altında kullanıcılara ödüller dağıtacağını bildirdi.

Tüm cihazlarda desteği olan Whatsapp ücretsiz olmakla beraber basit ve güvenli bir şekilde eşsiz anlarınızı arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak sağlıyor. Whatsapp kullanıcıların güvenli bir şekilde mesajlaşma yapmalarına önem verdiklerini belirtti. Whatsapp uygulamasında karşılaşılan bir takım güvenlik sorunlarının çözümü için sivil toplum ile beraber bir çalışma yapmak istediklerini söyledi.

Whatsapp Ödül Dağıtacak!

Yapılacak olan programın ilk etabında Whatsapp, yanlış bilgilendirme ile ilgili olan konuları araştırmak isteyen araştırmacılar için bir ödül paketi hazırlıyor! Uygulamalar, çevrimiçi etkileşimi ve bilgi teknolojilerini inceleyen, deneyime sahip bireylerin yanı sıra mevcut araştırmalarını bu alanlara genişletmek isteyen kişiler içinde normal olarak karşılanmakta ve bir sorun yaratmamakta.

Whatsapp araştırma konuları

Whatsapp ‘ta yanlış bilgilendirme problemleri için bizlere çözüm önerisi sunan bireylere elimizden geldiği kadar geri dönüş yapacağız. Aşağıda whatsapp ödüllü araştırma adı altında öncelikli alanlar verilmiştir.

1- Problemli içeriğin bilgi içeriğiyle verilmesi

2- Seçim ile ilgili bilgiler (Siyasetçilerin seçim zamanında Whatsapp’ı potansiyel olarak nasıl kullandıkları/kullanacakları)

3- Ağ etkileri ve Virallık (Whatsapp ağları kullanılarak bilginin nasıl yayılabileceğiyle ilgileniyoruz)

4- Yanlış bilgilendirme ve dijital okuryazarlık

5- Şifrelenmiş sistemlerde problemli tepkilerin tespit edilmesi (Şifrelenmiş bir konuşma sunan Whatsapp, kullanıcıların mesajlarını incelemeden nasıl yasadışı yazışmaları tespit edebilir )

Whatsapp araştırma ödülleri hakkında daha fazla bilgi almak için Whatsapp ‘ın kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir