Video Sesi Kaldırma Videodan Ses Nasıl Silinir

0
13.531 görüntülenme

Video sesi silme nasıl yapılır? Kolay, hızlı video sesi kaldırma işlemini resimli anlatacağız.

Cihazınızdan çektiğiniz herhangi bir videonun ses kısmı rahatsız edici gürültülü olabilir veya çekmiş olduğunuz videonun sesini komple kapatmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlar için size kolay videodan ses kaldırma programının nasıl çalıştığını göstereceğiz.

Video Sesi Kaldırma

Video sesi kapatmak için bir program indirmemiz gerekiyor. Aşağıdaki linkten bu programı indirebilirsiniz. Boyutu 13 MB yani oldukça az. Programımızın adı: HandBrake

Handbrake Programını İndir

1- Video sesini kapatmak için öncelikle kurduğumuz HandBrake programını açıyoruz.

video sesi kaldırma
video sesi kaldırma

2- Sarı ile işaretli kısma sesini kaldırmak istediğimiz videoyu sürükleyip bırakıyoruz veya isterseniz “Dosya” seçeneğinden videoyu seçebilirsiniz.

video sesi kapatma 2
video sesi kapatma 2

3- Açılan ekranda “Ses” kısmına tıklıyoruz. Burada “Ses Parçaları” bölümünde gördüğünüz gibi videonun var olan sesi mevcut sağ tarafta çarpı işaretine basıyoruz böylelikle videodan sesi kapatmış oluyoruz.

video sesi kapatma 3
video sesi kapatma 3

4- Daha sonra üst menüde bulunan “Kodlamaya başla” Yeşil olan butona tıklıyoruz ve videomuz üzerinde yaptığımız değişikliklerin kaydedilmesi için bekliyoruz. Bu süre 1dk da sürebilir 10dk da tamamen video boyutuyla alakalı bir durum.

videodan ses nasıl silinir
videodan ses nasıl silinir

5- Artık videodan ses kaldırma işlemi bitmiştir. Yeni kaydedilen sesi olmayan videonun hangi klasörde olduğunu bulmak için altta bulunan “Farklı Kaydet” kısmına bakabilirsiniz. Benim sesi kaldırılmış videoyu kaydettiğim yer “C:\Users\dogan\Videos” şeklinde.

Videodan ses nasıl silinir sorusunun çözümü bu şekilde.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin