Kapat
Valve Steam Link’in Android Uygulamasını Yayınladı
Teknoloji Haberleri 755 görüntülenme 0

Valve Steam Link’in Android Uygulamasını Yayınladı

Bilgisayarınızda oynayabileceğiniz oyunları akıllı telefonunuz üzerinden oynamanızı sağlayan Steam Link’in Android uygulaması çıktı. İşte Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda Steam keyfini yaşayabileceğiniz Steam Link uygulamasının detayları. 

Valve’ın Steam kullanıcılarına sunduğu Steam Link uygulaması beta olarak da olsa Google’ın çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’e geldi. Apple iOS kullanıcıları ise Steam Link için biraz daha bekleyecek. 

Oyun severlerin uğrak yeri olan Steam’in sahibi olan Valve yaptığı açıklamada Steam Link’ın mobil sürümü üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Oyun severlerde büyük heyecan uyandıran bu gelişmenin ardından oyun severler Steam Link’in mobil uygulamasını beklemeye başlamıştı. Valve’ın üzerinde çalıştığı her projenin mobil uygulamasını da geliştirmesi oyun severlerin aklında bir soru işareti uyandırsa da Valve yaptığı açıklamada uygulamanın beta olarak hazır ve indirilebilir olduğunu açıkladı. 

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olan Google’ın Android işletim sistemi için duyurulan Steam Link uygulaması Android’in resmi uygulamala mağazası Google Play Store’dan indirilebiliyor. Steam Link uygulaması Android işletim sisteminde henüz geliştirme sürecinde olsa da kullanıcılar tarafından indirilip denenebiliyor. 

Android kullanıcıları Google Play Store’a girdiklerinde Steam Link uygulamasını bulabilecekler. Steam Link uygulamasıyla birlikte Bilgisayarınızda bulunan oyunları akıllı telefonunuz ya da tabletinizden oyun akışınıza ulaşabileceksiniz. 

Kulaklara oldukça hoş gelen Steam Link uygulamasının elbette ki bazı sınırlamaları bulunuyor. Oyun tarihine adını altın harflerle yazdıran ve çıkışının ardından yıllar geçse dahi popülerliğini yitirmeyen Grand Theft Auto oyununu dilediğiniz yerde akıllı telefonunuzu alıp oynayamayacaksınız. Steam Link uygulamasıyla Bilgisayarınızdan oyun akışı yapabilmeniz için şimdilik Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz ya da tabletiniz ile Bilgisayarınızın aynı Wi-Fi ağı üzerinde bağlı olması gerekiyor. Bilgisayarınız ile aynı internet ağına bağlı olan Android işletim sistemine sahip cihazınızda zahmetsiz bir şekilde Steam Link uygulamasının tadını çıkartabileceksiniz. 

Valve tarafından yapılan açıklamada Android için şimdilik Beta olarak yayınlanan Steam Link uygulamasının 21 Mayıs tarihinde Beta sürecinden çıkması ve final sürümünün kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Uygulamanın final sürümünün oyuncularla buluşmasıyla birlikte kullanıcılar Steam Link uygulamasını sorunsuz bir şekilde kullanabilecek. 

Steam Link’in iOS Sürümü Yakında Çıkıyor!

Valve’ın açıklamasına göre ayrıca Steam Link uygulamasının iOS sürümü için de çalışmalar devam ediyor. iOS platformu için de çıkacak olan Steam Link uygulamasıyla birlikte kullanıcılar iPhone ya da iPad cihazları üzerinde Steam Link deneyimini yaşayabilecekler. Valve’in söylediğine göre Steam Link’in iOS uygulaması hazır ancak Apple’dan onay bekleniyor. Bakalım iOS için Steam Link uygulaması ne zaman çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir