Üç Arka Kameralı iPhone Mu Geliyor?

0
1.030 görüntülenme

Üç Arka Kameralı iPhone Geliyor !!!

Evet, yanlış duymadınız ”3 KAMERALI İPHONE” geliyor.Akıllı telefonlar baya gelişti. Özellikle son yıllarda akıllı telefon kameralarının, lenslerinin profesyonel kamera lenslerini aratmadığını görüyoruz. Son dönemin trendi olan çift kamera kullanımıyla beraber çeşitli efekt kullanımları ve özel modlar da profesyonelliği bir adım öne çıkartmaya başladı. Hal böyle olunca akıllı telefonların satışında kamera etkeni oldukça önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor.   İşte o çok beklenen iphone hemen aşağıda ki satırda.Keyifli okumalar…

Apple’ın 2019 yılında satışta olacağı iphone modellerinden birinde 3 adet arka kamera bulunacak.Bu da iphone modelerinde bir ilk olacak.Bu modelde ”3 KAMERALI İPHONE” bir ilk olacak.

İPHONE X İÇİN YENİ KAMERA SİSTEMİ 

Kameranın özelliklerine geldiğimizde 6P lens tasarımına ve 5x zum kabiliyetine sahip olacağı söylenen kameranın optik, dijital yoksa melez zum mu yapabileceği ise belirtilmedi. Tek lensli iPhone 8, 5x dijital zum, çift lensli İPhone 8 Plus ve iPhone X ise 2x optik zum, 10x dijital zum yapabiliyor.

Tayvanlı gazetenin haberi doğru ise , Apple en büyük rakiplerinden Huawei’nin yeni amiral gemisi P20 Pro’daki hamlelerini takip edecek demektir. Üç arka kameraya sahip olan bu telefonda, 40 MP f/1,8 lens, 20 MP f/1,6 monochrome lens, 8 MP f/2,4 telefoto lens bulunuyor ve 3x optik zum yapabiliyor.

 

iPHONE X’UN DEVAMI OLACAK

Apple’ın bu yıl satışa sunacağı ve iPhone X’un devamı niteliğinde olacak akıllı telefonun 3x optik zum yeteneğine sahip olacağı söyleniyor. KGI Securities analistlerinden Ming-Chi Kuo, bu yıl satışa çıkacak iPhone’un çift lensli arka kamera sisteminde herhangi bir değişiklik yapılmasını beklemiyor.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin