Kapat
İncelemeler 1.820 görüntülenme 0

Türkiye’de Pek Yaygın Olmayan Fakat Yurtdışında Popüler Olan Marka: Xiaomi

Xiaomi 2010 da kurulmuş Çin menşeili bir markadır. Xiaomi’nin ürünleri kısa sürede yaygınlaştı ve popüleritesi arttı. Gerek telefonlarıyla olsun, gerek akıllı ürünleriyle olsun. Hatta xiaomi’nin piyasaya sürdüğü telefonlar rekor satış ünvanı bile aldılar. Örneğin; Xiaomi mi note 2 20 saniyede stokları bitti. Xiaomi 2014 Temmuzda Hindistan’da satılmaya başladı ve tam tamına 3 senede 25 milyon telefon satmayı başardı. Xiaomi telefonlarında android işletim sistemini kullanıyor ve xiaomi telefonlarında miui arayüzünü kullanıyor. Bu arayüz gerçekten stabil olarak çalışan bir arayüz. Bu arayüz son çokan sürümü miui 9.0 olarak geçiyor ama aryüz şu anda beta sürümün de. Muhtemelen ekim ayının sonunda kararlı sürüm tanıtılacak.

 

XİAOMİ TELEFON DIŞINDA HANGİ ÜRÜNLERİ ÜRETİYOR

Xiaomi telefon dışında birçok ürün üretmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır ; Power bank, akıllı bileklik, akıllı ayakkabı, bisiklet. Bunlardan sadece bazılarıdır xiaomi’nin ürünleri saymakla bitmez. Ürün yelpazesi oldukça geniştir.Ve sürekli olarak  yeni ürünler tanıtır. Diğer markalardan farkı ise xiaomi’nin diğer firmalardan farkı ise fiyatına göre ürünlerin performansının yüksek olmasıdır. Xiaomi marka ürünler maalesef Türkiye’de ithalatçı garantili olmaktadır . Ama yinede iyi satılmaktadır.

XİAOMİ’NİN KELİME MANASI NEDİR ?

Xiaomi çinli firma olmasına rağmen ismini batı alfabesinden alıyor. Xiaomi 2 karaktere sahip bir isimdir yani (Xiao ve mi) ayrı kelimelerin birleşmesiyle oluşuyor. Bu kelimenin Türkçe manası ise küçük pirinç anlamına geiyor.

ÖZET

Özet olarak xiaomi gerçekten hızla yükselen bir firmadır.Dünyada en iyi 4. telefon üreticisidir ve fiyat performans olarak kullanıcıları cezb etmektedir.

XİAOMİ MARKA ÜRÜNLERİ ALABİLECEĞİNİZ BAZI TÜRK SİTELERİ;

Hepsiburada.com: http://www.hepsiburada.com/xiaomi

Gittigidiyor.com: http://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu?Spec=[Marka~Xiaomi]

N11.com:http: //www.n11.com/telefon-ve-aksesuarlari?q=xiaomi&cid=601002&gclid=Cj0KCQjw0ejNBRCYARIsACEBhDOPq_UCpwZZ4yoB_X3SQv3KPQFUn4rSQ_y-SLlzF-UaLnXB90KocasaAjDBEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir