Kapat
Teknoloji Haberleri 1.213 görüntülenme 1

Türkiye E-spor Federasyonu kuruldu!

Türkiyede her geçen gün gelişmekte olan e-spor sektörü büyümeye devam ediyor!

Bir süredir gündemde olan, önemli bir tartışma konusu haline gelen ve çok uzun zamandır türkiyede açılmasını beklediğimiz Türkiye E-spor Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Merkez Danışma Kurulu tarafından verilen belge ile onaylanmış bulunmakta.

Ülkemizde büyük bir yer kaplayan e-spor sektöründe artık resmi olarak federasyon bulunmakta. Yapılan turnuvalarda ve maçlarda yapılan haksızlık ve kural ihlali gibi sorunlarla ilgilenecek gibi duruyor. Henüz E-spor federasyonunun nasıl düzenlemeler yapacağı şimdilik kesinlik kazanmasa da kalıcı düzenlemeler yapacak gibi duruyor!

 

Ülkemizdeki E-spor sektörünün gelişmesi için atılan bu büyük adımın ardından devamının gelme olasılığı bir hayli yüksek. ilerleyen günlerde Elektronik spor maçları için özel bir stadyum yaptırılsa hiç şaşırmayın çünkü bildiğiniz üzere bu sektör ülkemizde hemen hemen yaygınlaştı, gerek İnternet kafeler’de  yapılan tunuvalar gerek ise düzenlenen maçlar büyük bir izleyici kitlesini elinde barındırıyor.

“Türkiye E-spor Federasyonu kuruldu!” üzerine 1 yorum

  1. Yunus Özçelik dedi ki:

    Son zamanların en çok ilgi gören spor dalı olan e-spor’un federasyonunun kurulması şaşırılacak bir durum değil. Türkiye E-spor Federasyonu’nun kurulması ülkemiz açısından büyük bir önem arz ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir