Teamviewer Bilgisayarınızı Korsanlara Hediye Ediyor

0
1.050 görüntülenme

Uzaktan  bilgisayarı kontrol etme uygulaması olarak kullanılan, Teamviewer’da çok önemli bir güvenlik açığı tespit edildi.

Bilgisayarınızda Teamviewer uygulaması bulunuyor ise izleniyor olabilirsiniz. Şaka yapmıyorum,ciddi bir yazılım açığı yüzünden,istemediğimiz insanlar bilgisayarın kontrolünü ele alabiliyor olabilir. Siz farketmeden,arka planda kamerayı açıp sizi gözetliyor olabilirler.

Teamviewer kullanıcılarının da bildiği üzere,uzaktan masaüstü paylaşımı yapılabilmesi için, karşı taraftaki kişinin Teamviewer bilgilerini yani, kullanıcı adı ve şifreyi vermesi gerekmektedir. Bu bilgiler olmadan,karşıdaki kişinin bilgisayara bağlanması imkansızdır.

Geçtiğimiz günlerde bir GitHub kullanıcısı  Teamviewer’da karşıdaki bir kişinin bilgisayarını kontrol edebilecek hale getiren,bir güvenlik açığı keşfetti.  Bir çok insanın çaba sarf etmeden kullanabileceği bu güvenlik açığı,bilgisayarlarımızın kontrolünü tanımadığımız insanlara hediye ediyor.

Bu açık sayesinde bilgisayara erişerek,bilgisayarın içindeki özel dosyaları vb herşeyi görebiliyorsunuz.

MacOs veya Linux kullananların da rahat olmaması gerekiyor, çünkü bu açık sadece Windows’da değil MacOs ve Linux’da da var.

Bu sorunu Teamviewer yetkilileri de biliyorlar ve sorunu kısa sürede çözmeye uğraşıyorlar.

Umarım sorun hızlı bir şekilde çözülür.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin