Kapat
Mobil 1.453 görüntülenme 0

Tamamen Çerçevesiz Ekranlı Telefon Geliyor!

Çin’de yani ortaya çıkan bir akıllı telefon Prototipinde şuana kadar yapılan çerçevesiz akıllı telefonların aksine tamamen çerçevesiz bir ekran bulunuyor.

Şimdiye kadar birçok büyük marka çerçevesiz ekran adı altında yeni amiral gemileri tanıtmışlardı. Bu markalardan biri olan Samsung S8 ve Note 8 gibi akıllı telefonlarda çerçevesiz ekran kullanmış ancak yine de ekranın üst ve alt tarafına çerçeveler eklemişti. Bir diğer marka olan iPhone’da X modeli ile çerçevesiz bir ekran tanıtmış ancak bu telefonun da üst tarafında kötü duran bir çentik bulunuyordu.

Yüksek Fiyat/Performans oranı ile dikkatleri üzerine çeken Xiaomi’de çerçevesiz bir akıllı telefon üretmiş ancak bu telefonun da alt ve üst bölümüne çerçeveler eklenmişti. LG’de bu yolda çalışmış ancak hiçbiri tamamen çerçevesiz bir ekran üretememişti.

Yakın zamanda ise Twitter’da Çinli bir firma tarafından tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon prototipi videosu yayınlandı. Bu telefon diğerlerinin aksine gerçekten tamamen çerçevesiz bir ekran sunuyor. Birçok kullanıcının ilgisini çeken bu telefon ile ilgili ilk soru ahize ve ön kameranın nerede bulunacağı oldu.

Videoda bu konu ile ilgili çözüm de açıkça gösteriliyor. Telefonun arka kapağı bir tür sürgülü sistem ile telefona bağlanmış ve bu kapağın üst tarafında ön kamera ahize gibi özellikler bulunuyor. Yani bu özelliklere ihtiyacınız olduğunda sürgülü kapağı kaydırarak kullanabiliyorsunuz. İşiniz bittiğinde yerine koyup devam ediyorsunuz.

Bu tasarım ne kadar tutulacak bilinmiyor. Özellikle bu sürgülü bölümün sağlamlığı veya bazı başka problemler ortaya çıkabilir. Şuanda tamamen çalışan bir cihaz bulunmadığından bu sorunlar ile ilgili sorulara cevap veremiyoruz. Ayrıca telefon normal bir cihazdan daha kalın ancak asıl telefonda nasıl olur bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir