Stonks Ne Demek? Stonks Memes Nedir?

2
23.019 görüntülenme

Son zamanlarda kullanımı artan Stonks ne demek? Not stonks ne anlama gelir? sorularına kısa cevabımız.

Kısa dönem içerisinde sosyal medyada sıklıkla gördüğümüz Stonks, not stonks nedir? Tam açıklayıcı bir çeviri olmasa da bu kelimelerin anlamı basit.

Stonks Ne Demek?

Tahmin edeceğiniz üzere “Stonks“, “stocks” kelimesinin yanlış yazılmış halidir. Aşağıdaki fotoğrafa bakın.

Resimde borsa ekranında iniş ve çıkışları izleyen bir insan bulunuyor. Bu insan gülüyorsa o kişinin yaptığı yatırımın yani finansal kararın olumlu sonuçlandığını gülmüyorsa olumsuz sonuçlandığını işaret eder.

Fakat bu anlam artık geniş bir hale gelip birçok durumda da artık kullanılmaktadır. Yani bir kişi hayatındaki bir durumda olumlu olması durumunda “stonks” kelimesini kullanıyor. Hayatın olumsuz olduğu bir durumda ise “not stonks” kullanılıyor. Böylelikle stonks nedir, not stonks nedir sorularını kısaca cevaplandırmış olduk.

Stonks Memes Nedir?

Stonks olumlu durumlar için kullanılan bir kelime olduğunda yukarıda yazmıştık. Stonks Memes de olumlu durumlar için kullanılan capsler, resimler olarak söyleyebiliriz. Aşağıda bir kaç stonks memes örneklerini görebilirsiniz.

Stonks Memes Örnekleri

stonks memes nedir
stonks memes nedir

Stonks memes yapmak için iki saat zaman harcarsın ve sadece 2 kişi iyi oy verir. Yani burada bir sistem var yani güzel bir “not stonks” örneği.

stonks memes örnekleri
stonks memes örnekleri

Annene 10 dolar verirsin sonra annen sana 15 dolar verir. Burada kişinin yaşadığı olay sonucu kazançlı çıktığı için sevinçlidir. Güzel bir stonks memes örneği.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin