Kapat
Ekipman İncelemeleri 869 görüntülenme 0

Steelseries Rival 100 Optik Mouse İncelemesi

Selam dostlar, bugün sizlerle beraber hepimizin bildiği, kimimizin hayallerini süsleyen marka olan Steelseries markasının minimal bütçelere hitap eden faresi olan Rival 100 model faresini inceleyeceğiz. Piyasada en düşük 120 en fazla 150TL seviyelerinde bulunabilen bu fare bakalım verdiğimiz parayı hak ediyor mu, iş görür mü, vaat ettiklerini bize veriyor mu hepsine şimdi bakacağız :). Dilerseniz yazımıza geçelim dostlar.

 • Hangi kitleye hitap ediyor bu zımbırtı?

Steelseries bu fareyi daha çok E-Spor oyunu/oyuncuları için tasarladığını belirtiyor. Günlük bir fareden daha farklı olduğu kesin fakat nedeni nedir onu birazdan paylaşacak olduğumuz madde/özelliklerden anlayacaksınız :).

 • Peki ben bunu aldım, bana minimum kaç ay kullanma garantisi veriyorlar?

Firma sizlere bu ürünü minimum 24 ay (2 yıl) kullandığınızda firmadan/üründen dolayı bir sıkıntı yaşamayacağınızı, yaşadığınız taktirde zararını karşılayacaklarını/tamir edeceklerini size garanti ediyorlar.

 • E peki bu ürünün özellikleri ne?
 1. Optik sensör (6500 DPI)
 2. 1000hz (1ms) tepkime hızı, bu sayede kasma ve lag gibi problemlerden kurtuluyorsunuz.
 3. Sağ el için tasarlanmış (solaklar için üzücü bir haber :/ )
 4.  3059-SS model özel optik sensöre sahip.
 5. 6 adet tuş.
 6. 180cm kablo uzunluğu.
 7. 120gr ürün ağırlığı.
 • E peki yok mu bu ürünün eksi bir yönü?

Sevgili okurum olmaz mı hiç? Her gülün bir dikeni vardır elbet :). Üründeki bazı arıza ve garanti kayıtlarına bakacak olursak birçok kişi ürünün kauçuğunun aşındığından yakınmış fakat eğer garantiye gönderirseniz çok büyük bir ihtimalle firma bunu garanti kapsamında tamir eder :).

Geldik bir incelemenin daha sonuna. Steelseries’in Rival 100 model ürününe 10 üzerinden puan vermemiz gerekseydi bizim puanımız 8 olurdu. Bize kalırsa fiyatına göre güzel bir ürün :). Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere :).

 

[En ucuz Steelseries Rival 100 URL’si –> https://goo.gl/qtEbuX ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir