Sony’nin Efsane PlayStation Modeli PlayStation 1 Geri Dönüyor!

0
1.219 görüntülenme

Sony’nin efsanevi oyun konsolu PlayStation 1 çok yakında yeniden satışa çıkabilir. 

Herkes PlayStation 5 oyun konsolunu beklerken Sony herkesi şaşırtıp PlayStation 1 oyun konsolunu yeniden satışa sunabilir. Sony’ye yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre Sony çok yakında PS 1 “Klasik” oyun konsolunu satışa sunabilir. Sony’nin PlayStation yöneticisi olan John Kodera’nın bazı yeni söylemleri de Sony’nin PS 1 Classic iddialarını güçlendirdi. 

PlayStation Plus Haziran Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Mantan Web’e konuşan Sony’nin PlayStation yöneticisi John Kodere PlayStation kullanıcılarının merak ettiği soruları cevaplandırdı. Kodera’ya  “ Sony yeni bir PlayStation 1 Classic yapmayı düşünüyor mu ?” sorusu yöneltildi. PlayStation yöneticisi John Kodera ise “Şu anda hakkında konuşabileceğimiz bir şey yok” oldu. 

Sony’den PlayStation 5 Hakkında Önemli Açıklama

Kodera bu cevabıyla Sony’nin yeni bir PlayStation 1 Classic üzerinde çalışmadığını belirtse de sorusunun ardından yaptığı açıklamalarla kafaları biraz karıştırdı. Kodera açıklamasında “Firmamız sürekli olarak geçmişteki değerleri ortaya çıkartıyor. Bence Sony’nin klasikleşen PlayStation 1 Classic oyun konsolunu yeniden yapmanın çeşitli yolları var. Sony içerisinde de kısa bir süre önce bu yolların neler ve hangi yollar olabileceğine dair konuşmalar oldu” dedi. 

Sevilen PlayStation 1 Oyunları, PlayStation 5 İçin Çıkabilir!

PlayStation yöneticisi John Kodera’nın bu açıklamasında Sony’nin PlayStation geçmişinden değil de diğer geçmiş değerlerinden de bahsetmiş olabileceğini unutmamak gerekir. Buna verilebilecek en iyi örnek ise bir PlayStation 1 Classic oyunu olan Spyro oyununun PlayStation 5 oyun konsoluna uyarlanması ve yeniden oyun severlerin beğenisine sunulması olabilir. Sony konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmazken Sony’ye yakın kaynaklar ise Sony’nin efsaneleşen oyun konsolu PlayStation 1 Classic modeli üzerine çalıştığını belirtiyor. 

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin