Snapdragon 670 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

0
834 görüntülenme

Ürettiği işlemciler her tür akıllı telefonda kullanılan Qualcomm, yeni bir işlemci çıkarmaya hazırlanıyor. Bu işlemci ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

 

Kısa zaman önce Snapdragon 835 ile piyasayı karıştıran Qualcomm, gelecek dönemlerde çıkacak akıllı telefonlarda kullanılacak tüm segmentler için de işlemci üretmeye devam ediyor.

 

Henüz son çıkardığı Snapdragon 660 yeni telefonlarda kullanılmazken Qualcomm, yine de bu işlemci ile ilgiyi üzerine toplamayı başarmıştı. Snapdragon 660, orta segment akıllı telefonlar için üretilmesine rağmen çok yüksek bir performans sergilemişti. Şimdi ise 2018’de duyuracağı yeni işlemcisi Snapdragon 670’in detayları ortaya çıkmaya başladı.

 

Yeni mobil işlemci Snapdragon 670, orta segment akıllı telefonlarda kullanılacak. Gelecek yılın ilk çeyreğinde tanıtılması planlanan işlemcinin 10nm LPP fabrikasyon süreci ile üretilmesi planlanıyor. Aynı zamanda işlemci 8 çekirdek bulunduracak.

 

Snapdragon 670 işlemcide bulunan 8 çekirdeğin ikisi 4. Nesil Kyro 360 ve geri kalan altı adet ise düşük güç tüketimine sahip çekirdekler olması bekleniyor.

 

 

Cortex A75 veya Cortex A55 çekirdeklerinin baz alınacağı işlemcide, günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan big.LITTLE’a göre oldukça esnek olan ARM’ın DynamIQ Teknolojisinin kullanılması planlanıyor. Bu özellikler ile Snapdragon 670, daha önce Snapdragon 660 ile çekilen ilgi kadar büyük bir ilgi toplayabilecek gibi görünüyor. Ancak işlemcinin çıkışı ile bilgiler ve performans kesinleşecek.

 

Bunların yanında 6. Nesil bir Adreno GPU’da grafik bölümü için kullanılacak. Snapdragon 670 ile ilgili edinilen bilgiler şimdilik bu kadar. Yeni bilgiler geldiğinde sitemizde görebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin