Kapat
Mobil 1.107 görüntülenme 0

Samsung Galaxy S9’un Çıkış Tarihi Belli Oldu

Birkaç gün önce yeni Note 8’i tanıtan Samsung, şaşırtıcı bir kararla S9’u da tanıtacağı tarihi açıkladı.

 

Samsung, bu yılın başlarında S8’i tanıtarak bu yılın piyasasına giriş yapmıştı. Daha üzerinden birkaç ay geçmişken Note 8’i tanıtarak kullanıcıları şaşırtmıştı. Şimdi ise Galaxy S9’un tanıtılacağı tarihin belli olmasıyla Samsung, piyasayı iyice karıştırdı.

 

2017 yılının başından beri akıllı telefon piyasası oldukça hareketliydi. Gerek Samsung gerek IPhone ve diğer markalar yeni telefonlar tanıtarak piyasaya dahil oldular. Apple ise duyurduğu IPhone 8 ile kullanıcıları uzun bir süre merakta bıraktı ve tanıtım tarihi olarak belirledi. Samsung birkaç ay içinde iki amiral gemisi olan telefon tanıttı. Bütün bunlar 2017 yılını oldukça hareketli bir yıl yapan olaylardı.

 

Gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S9’un tanıtılacağı tarih 9 Ocak 2018 olarak belirlendi. Planlandığı tarihte tanıtılırsa Samsung bir yıl içinde 3 amiral gemisi telefon tanıtmış olacak.

 

Samsung Galaxy S9’u tanıttığında 12 ay içinde 3 amiral gemisi telefon çıkarmış olacak. Samsung’un telefonları tanıtma tarihlerine baktığımızda bu tarihleri Apple’a göre ayarladığını görüyoruz. IPhone 8 tanıtımından önce Note 8, kısa süre sonra ise S9 ile IPhone’u yerinden etmeye çalışan Samsung, bunu başarabilecek mi göreceğiz. Zaten Samsung’un 3. Üst düzey cihazını çıkaracak olması pazar liderliğinin kimde olduğunu gösteriyor.

 

9 Ocakta Tanıtılacak olan Samsung Galaxy S9’un özellikleri konusunda kesin bir bilgi yok. Ancak Kasım ayında üretime başlanması bu bekleniyor. Ayrıca telefonda yeni nesil Snapdragon 835 işlemcinin de kullanılacağı beklentiler arasında. Samsung yeni telefonuyla IPhone’a karşı bir üstünlük sağlayabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

 

Samsung Galaxy Note 8 yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir