Kapat
Mobil 1.785 görüntülenme 0

Samsung Galaxy S9’da Parmak İzi Okuyucu Ekrana Yerleştirilecek!

Apple’ın denediği ancak başaramadığı ekrana entegre parmak izi okuyucusunu Samsung Galaxy S9’da ekrana eklenmiş olarak görebiliriz.

Samsung kısa zaman önce tanıttığı Note 8 ile çerçevesiz ekran konusunda epey yol katettiğini ispatlamıştı. Bundan Daha önce ise S8 ile çerçevesiz telefon pazarına giriş yapan Samsung bu konuda daha da ilerleyecek gibi duruyor. Özellikle iPhone 8 ve iPhone X’dan sonra Apple ile rekabeti daha da kızıştıracak hamleler yapması bekleniyor.

Çerçevesiz telefon tasarımı hoş durabilir ancak bu tasarımı kullanan firmaların ön tarafa ekleyebileceği şeylerden vaz geçmesi gerekiyor. Samsung bu yüzden bütün telefonlarında gelenek haline getirdiği Home tuşunu kaldırmıştı. Apple ise yeni iPhone’larda Touch ID’yi kaldırmak zorunda kalmıştı. Bu yüzden farklı güvenlik seçeneklerine yönelerek yüz tanıma veya iris tarayıcı gibi özellikleri kullanan firmaların bunlar dışında başka bir hedefi vardı.

Özellikle Apple’ın bu konuda çalıştığına dair iddialar duymuştuk. iPhone X’da ekrana entegre bir Touch ID’nin olmasını bekleyenler vardı. Ancak Apple bu konuda başarısız oldu ve ekrana entegre bir parmak izi okuyucu yapmadı. Bunu bekleyen kullanıcılara hayal kırıklığı yaşatan bu gelişme Face ID ile biraz toparlansa da herkesin aklı parmak izi okuyucu da kaldı.

Samsung ise bu konuda bir açıklama yapmadı ancak yeni amiral gemisi Galaxy S9’un 2018’in ilkbahar aylarında çıkarması bekleniyor. Her telefon da olduğu gibi tanıtılmasından önce de bu telefon hakkında söylentiler ve iddialar havada uçuşuyor. Şimdilik bu söylentiler sakin olsa da çıkış tarihi yaklaştıkça hızla artacaktır. Bu söylentilerin arasında en dikkat çekeni ise Samsung’un yeni amiral gemisinde ekrana bir parmak izi okuyucu entegre edeceği iddiası gibi duruyor.

Apple’ın başarısız olduğu konuda Samsung’un bir atak yapması pazarda Samsung’a büyük bir avantaj sağlayacak. Ancak başarabilecek mi yoksa zaten bu konuda çalışma yapmıyor mu, bilmiyoruz. Bu konuda Samsung’un da başarısız olması kullanıcılara daha büyük bir hayal kırıklığı yaşatabilir. Bu nedenle Samsung’un başarılı olmasını umuyoruz.

Samsung Galaxy S9 hakkında ise elimizde bir bilgi yok. Tasarım olarak önceki modellere benzer olması beklenen S9, büyük bir ilgi toplayacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir