Kapat
Oyunlar 810 görüntülenme 0

PUBG Steam Üzerinde En Çok Oynanan Oyun Oldu.

Çıkış yaptığı günden beri büyük bir patlama yapan, ilk günden itibaren en çok oynananlar listesine giren PlayerUnknowns Battlegrounds, sonunda Dota 2’yi e geçerek Steam’de en çok oynanan oyun oldu.

 

Oyun tanıtıldığı günden beri ilgiyi üzerine toplayan PUBG, daha çıkış yapmadan oyuncular tarafından hayranlıkla karşılanmıştı. Açık betasında dahi çok fazla oyuncu oyunu oynamış, bir rekora ulaşacağını o zamandan belli etmişti. Oyunun çıkışıyla da milyonlarca oyuncu oyuna akın etti ve en çok oynanan oyunların arasına girmişti. Hızlıca artan oyuncu sayısı ile PUBG, çok kısa zamana en popüler oyun haline gelmişti.

 

Son zamanlarda da PUBG turnuvaları yapılması zaten oyunun ne kadar yükseldiğini gösteriyordu. Bir süre önce de anlık 800 bin oyuncunun PlayerUnknowns Battelgrounds oynadığını öğrenmiştik. Bu rakam ile PUBG, CS:GO’yu geride bırakarak 2. sıraya yerleşmişti.

 

Uzun süredir bu listenin başında Valve tarafından geliştirilen Dota 2 bulunuyordu. Anlık 840 bin kişinin oynaması ile rekor kıran Dota 2, birinci sırayı kimseye bırakmayacak gibi dururken, PlayerUnknowns Battlegrounds, rekorun sahibi olan Dota 2 oyununu geçerek yeni bir rekora imza attı. Bu rekor ile PUBG, Steam tarihinde en çok oyuncuya ev sahipliği yapan oyun tahtına oturdu.

 

 

Anlık 877 bin oyuncunun oynadığı PUBG’un birinci sıraya yerleşmesi, Oyunu sevenleri ve özellikle oyun geliştiricilerini oldukça mutlu etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir