Kapat
Oyunlar 823 görüntülenme 0

PUBG 10 Milyon Kez Satıldı!

Oyuncuların ilk çıktığı andan itibaren favori oyunları arasına giren PUBG, erken erişim durumunda olmasına rağmen 6 ayda 10 Milyon kez satıldı.

 

PUBG çıkıtğı ilk günden beri oyun dünyasında çok büyük denilebilecek bir ilgi topluluğunu üzerine çekmişti. Henüz erken erişimde olmasına rağmen birçok oyuncu oyundaki sorunları göz ardı ederek oyunu satın almaya ve hız kesmeden oynamaya devam ediyor. Sadece 6 ayda 10 Milyon kez satılan PUBG Steam oyun piyasasını karıştırıyor.

 

Yakın zamanda gelen açıklamalar ve listelerde Steam’in tüm zamanlarda en yüksek anlık oyuncu sayısı rekorunun sahibi Dota 2’yi tahttan indirmiş ve büyük bir rekor kırarak birincilik tahtına oturmuştu. Şuan ise aynı anda en fazla 970 bin oyuncunun oynamasıyla PUBG rekoru yükseltmeye devam ediyor. Belli ki daha da yükseltmeye devam edecek.

 

Kısa zaman önce yapılan açıklamalara göre PUBG, dünyanın en büyük oyun satış platformu Steam üzerinde 10 Milyon kez satılmış durumda. PUBG bu büyük satış sayısını henüz Playstation ve XBOX üzerinde satışa çıkarılmadan elde etti. Konsollar üzerinde de satışa çıkarıldıktan sonra ise ne kadar büyük bir satı rakamına ulaşacağını kimse tahmin edemiyor. Henüz çıkış yapmasının üzerinden 6 ay geçmesi ve oyunun henüz erken erişimde olmasını da katarsak bu sayı gerçekten çok büyük bir sayı.

 

Bu kadar büyük bir satış sayısına ulaşması oyunun turnuvalarının ve büyük yayınlarının başlamasına da neden oldu. PUBG geçen ay ilk büyük etkinliği olan PUBG Invitational’ı başlatmış ve bu etkinliğin yayını Twitch üzerinde  536 bin izleyici topladı. Eylül ayında erken erişimin bitmesi ve resmi çıkışını yapması planlanan PUBG’un resmi çıkış tarihi oyunculara daha iyi bir oynanış yaşatmak için ertelendi.

 

Oyun, 2017 sonunda Xbox One için, 2018 yazında veya 2018 sonunda da PlayStation 4 için çıkacak. Yalnızca PC platformunda ve sadece 6 ayda bu satışlara ulaşan PUBG, konsola çıkışı ve zamanın ilerlemesiyle çok daha fazla oyuncuya ulaşacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir