PUBG 1.0 Resmi Sürümü Çıktı Ve Anında Serverlar Çöktü

0
1.085 görüntülenme

Bildiğiniz üzere bir kaç ay önce ” PUBG ” adında erken erişimde olan bir oyun çıktı. Oyun H1Z1’in geliştirilmiş haliydi. Bu sebeble PUBG, H1Z1,Cs:Go ve Dota 2 gibi oyunları kısa sürede milyonlarca kullanıcının oyunu oynaması ile bu oyunları geride bıraktı.

PUBG kısa sürede yayın platformu olan,Twitch’de popüler oldu. Ünlü yayıncıların %80’i bu oyunu oynamaya başladı. İlginin artmasının diğer sebebi de budur.

Bu oyunu oynayan kullanıcıların en büyük sorunu optimizasyondu. Bu oyunu oynamak ilk başlarda 5.nesil İ5,İ7 işlemciler ve Gtx 1060 1050’li ekran kartlarının olduğu sistemlerde bile oyunu zor bir şekilde oynayabiliyorduk. Art arda gelen güncellemeler ile bu sorun çözüldü diyebiliriz. ” Bu gelen  tam sürüm güncellemesi ile optimizasyon sorunu tamamen çözüldü. ”

Tam sürüm yayınlandıktan sonra,sunuculara aşırı yüklenme sonucu serverlar çöktü. Daha sonra bu konuyla ilgili resmi açıklama geldi. Yaklaşık 2 saat süren bu çökmeden sonra serverlar saat 16:00’da tekrardan açıldı.

Sizlere kötü haberim var, oyuna gelen güncelleme tamı tamına 12.6 GB. İnterneti iyi olanlar için iyi,interneti kötü olanlar için kötü bir haber. Fakat bu oyuna bu güncelleme değer. Yeni gelen güncelleme ile oyunun sistem gereksinimleri de açıklandı.

PUBG’nin sistem gereksinimleri şöyle;

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemi
İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 30 GB ve üzeri

PUBG’nin fiyatı halen 69 TL. Fakat bazı sitelerde daha düşük fiyata bu oyunu bulabiliyorsunuz.

Kısaca güncellemeyi indirin oyunu oynayın. 🙂

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin