Kapat
Ana Sayfa 834 görüntülenme 0

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Merhaba değerli Gear4game takipçileri. Bugün powerbank alırken nelere dikkat etmeliyiz ve hangi marka powerbankleri tercih etmeliyiz hakkında bazı bilgilere değindik. Keyifli okumalar.

Öncelikle her geçen yıl onlarca telefon modeli çıkıyor. Ve son yıllarda popüler olan akıllı telefonların ortak bir yönü var. Oda batarysının hızlı bitmesi. ( Eğer Lenovo P2, Xiaomi Max 2 gibi telefonlar kullanmıyorsanız) Ve bunun üzerine üreticiler powerbankleri üretmeye başladı. Ve bu yazımızda sizin için powerbankler hakkında bazı bilgiler verdik. Bunun için okumaya devam edin

Powerbank alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar ;

– Kaliteli markaların powerbanklerini tercih edin. Sony, Asus, Xiaomi gibi markaların powerbanklerini tercih ediyoruz.

– mAh (yani kapasitesi) yüksek olması 5000 mAH işinizi görür.

– Çakma ve replika ürün olmaması. Özellikle Xiaomi powerbanklerin replikaları piyasa da çok bulunuyor. Alırken dikkat edin.

Genel olarak bu konulara dikkat etmek yeterli olacaktır. Fakat powerbankler hakkında çoğu kişinin bilmediği bir şey var o da şu;

Mesela 20.000 mAH değerindeki bir powerbankler aslında 13.700 mAH civarında olabilir. Bunun esas sebebi ise ortalama 3.6 volt için 20.000 mAH kapasitesi vaat ediyor. Ama akıllı telefonlar ise ortalama 5.0 volt ile şarj oluyorlar ve buna bağlı olarak da tam şarj etmiyor gibi geliyor. Örnek verirsek telefonun 5.000 mAH bataryası olsun 20.000 mAH değerindeki bir powerbank 4 kere şarj etmez onun yerine ortalama 2.5 kere şarj eder.

Evet arkadaşlar bugün sizlere powerbank almak isteyenler için bazı bilgilere yer verdik. Umarım işinize yaramıştır. Bir daha ki yazıda görüşmek üzere, Takipde kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir