Outlast Oyunu Rekor Kırdı!

0
1.061 görüntülenme

Korku oyunu denilince akla gelen ilk yapımlardan birisi olan Outlast oyunu yeni bir rekor kırdı. 

Son yılların en çok konuşulan ve en çok beğenilen yapımlarından birisi olan Outlast oyunu rekor kırmaya doymuyor. Red Barrels tarafından geliştirilen ve kısa sürede milyonlarca kişinin beğenisini kazanan Outlast oyunu yeni bir rekor kırdı. 

Red Barrels tarafından geliştirilen ve bir hayatta kalma korku oyunu olan Outlast oyunu 2013 yılında PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformu için yayınlanmıştı. Kısa bir süre öncesinde yeni oyunu olan Outlast 2’yi oyun severlerle buluşturan Red Barrels oyun şirketinde yüzler gülüyor. 

Merakla Beklenen Ghoul Bu Ay Çıkıyor

Unreal Engine oyun motoru ile geliştirilen ve 2013 yılında yayınlandıktan sonra oyun severler tarafından deyim yerindeyse delicesine oynanan Outlast oyunu korku oyunu türünde yeni bir rekor kırarak 15 milyon kopya satmayı başaran ilk oyun oldu. Red Barrels tarafından yapılan açıklamada milyonlarca kişi tarafından oynanan Outlast oyunu bugüne kadar toplamda 15 milyon kopya satma başarısına ulaştı ve Red Barrels bu gelirlerden toplamda 64 milyon dolar gelir elde etmiş durumda. Diğer oyun yapımcılarına göre Red Barrels’in küçük bir oyun stüdyosu olduğunu düşündüğümüzde 64 milyon dolarlık gelirin çok etkileyici bir gelir olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Red Barrels Yeni Outlast Oyununu Geliştirmeye Başladı!

Özellikle Steam platformu üzerinde uzun süre çok satan oyunlar listesinde yer alan Outlast oyunu zaman zaman yapılan indirimlerle birlikte daha uygun fiyatla oyun severlerin beğenisine sunulmuş ve oyun severler tarafından satın alınmıştı. Kısa bir süre önce ikinci oyunu oyun severlerle buluşan Outlast’ın yeni oyununda geliştirici ekip hemen hemen aynı konuyu ele almıştı. Red Barrels oyun şirketinin ortaklarından birisi olan Philippe Morin yaptığı açıklamada yeni bir prototip üzerinde çalıştıklarını ve yepyeni bir Outlast oyunu üzerinde çalıştıklarını belirtti. Gelen dedikodulara göre Red Barrels oyun şirketinin üzerinde çalışılan yeni oyun Outlast 3 oyunu. Oyunun şimdilik tam adı bilinmese de oyun önümüzdeki süreçte tanıtılacak. Outlast oyununun 15 milyon kopya satmasından gayet memnun olan geliştirici ekip yeni oyunu geliştirmeye gayet istekli başladıkları da gelen söylentiler arasında.  

Red Barrels şirketinin Outlast oyununun 15 milyon kopya satışından elde ettiği 64 milyon dolarlık gelirinden distribütör masrafları çıkartıldığında 45 milyon dolar gelir elde ettiği düşünülüyor. 

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin