Orlando Havaalanında Uluslararası Gezginlerin Yüz Taraması Yapılacak

0
2.156 görüntülenme

Yapay zekanın hızla ilerlediği bu zamanlarda görüntü işlemenin önemi git gide artıyor.  Orlando havaalanında uluslararası gezginlerin yüz taraması yapılacak.

ABD ‘de bulunan Orlando Uluslararası Havaalanı, tüm uluslararası yolcular için yüz tanıma teknolojisi kullanacak ilk Amerika Birleşik Devletleri havaalanı olacak.

ABD Gümrük ve Sınır Devriyesi geçen hafta yaptığı açıklamada, Orlando’nun ana havalimanına gelen ve giden tüm uluslararası yolcuların bir yüz tanıma sistemi tarafından taranacağını duyurdu. Bir ajans 13 büyük havaalanında biyometrik çıkış sistemini test etme aşamasında. Fakat Orlando bu teknolojinin uygulanacağı ilk havaalanı olacak.

Yüz tarama sistemi hızlı mı?

Bireylerin yüz çevrelerinin doğrulama sistemi her birey için 2 saniyeden az sürecek. Orlando Havacılık Otoritesi yaptığı açıklamada bu sisteme geçildiğinde uçuş için bekleme süresinin 15 dakika kadar kısalacağını belirtti.

Veriler nasıl kullanılacak?

Alınan bu verilerin henüz nasıl ele alınacağı ve nasıl kullanılacağı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Uygulanacak sistemin insanların özel hayatına nasıl etki edeceği konusunda bir takım endişeler de mevcut.  Orlando havaalanı hızla büyüyen bir uluslararası trafiğe sahip, geçen yıl yurt içi olmayan 6 milyona yakın yolcuyu ağırladı. Toplanan verilerin henüz ne yapılacağı bilinmeden birçok veri toplanılacağı gözüküyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin