Kapat
gözükmeyen wifi şifresini öğrenme
Rehber 3.740 görüntülenme 0

Önceden Kayıtlı Gözükmeyen WiFi Şifresi Nasıl Görülür?

Android cihazlarınızda sıklıkla kullandığımız WiFi ‘lerin şifresini bir kez girdikten sonra kayıtlı olan şifre yıldızlı şekilde gözükmemekte. Önceden kayıtlı wifi şifresinin nasıl öğrenileceğine değinelim.

Bu yazımız ne yazık ki sadece Android kullanıcıları için gözükmeyen wifi şifresini görünür yapıyor. Apple cihazlar için bu tarzda bir yöntem şuan için yok. Bir yere gittiğimizde aldığımız wifi şifresi ile giriş yaptığımızda otomatik olarak bağlantı yapılıyor ve biz şifreyi doğal olarak unutuyoruz. Başka bir cihazda wifiye bağlanmak istediğimizde wifi bulunan yerin şifresini kapalı bir nokta şeklinde gördüğümüz için birşey yapamıyoruz.

Wifi şifresini görmek için yapacağımız işlemlerden önce Android cihazınızın rootlanmış olması gerekiyor. Telefonunuz rootlu değilse telefonunuzu rootlamak için telefon modelinizi Google da aratıp nasıl rootlayacağınızı öğrenebilirsiniz. Telefonu rootlamanın telefonun garantisini sonlandıracağını unutmayın!

Önceden kayıtlı wifi ağı şifresini öğrenme

Wifi Şifre Gösterici adlı Android uygulamasını telefonunuza indirin. Uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açın. Uygulama sizden birkaç tane izin isteyecektir bu izinlerin hepsini verin. Eksik verdiğiniz takdirde uygulama çalışmayacaktır.

wifi şifre gösterici

wifi şifre gösterici

Açılan uygulamada root yetkisini kontrol et butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar belirttiğimiz yerleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra telefonunuzda önceden kayıtlı wifi şifrelerini açık bir şekilde görebileceksiniz. Örnek resim aşağıda verilmiştir. Bundan sonra size kalan gerekli olan wifi şifrenizi bir yere not etmek.

kayıtlı wifi şifresini görme

kayıtlı wifi şifresini görme

Wifi Şifresini Gösteren Uygulamanın Linki İçin Tıklayabilirsiniz. : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skaya.wifipass&hl=tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir